| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Am 17 ani si sunt urat(ma puteti vedea in poza). Ideea e ca ma tot macina gandul ca nu ma va iubi nimeni niciodata! As fi foarte ok cu o fata urata, dar cu care am lucruri in comun(si chiar m-am indragostit de unele pe care majoritatea le considera urate). Insa am vazut multe fete mai urate cu baieti foarte frumosi, dar nu si invers.Am auzit multi spunand ca pe fete nu le intereseaza aspectul fizic asa de mult pe cat ii intereseaza pe baieti,dar mie mi se pare ca ar fi opusul! Sunt destul de destept,iar cei din jurul meu constientizeaza asta,dar nu par sa fiu asa apreciat! Sunt si slabanog si cam introvertit,dar cand gasesc un subiect de discutie pot discuta despre acel lucru ore in sir,deci nu e problema de timiditate excesiva! Deci, voi fi sau nu forever alone? Din nou mentionez ca nu am standarde mari, ba chiar mici, iar singurele persoane care mi-au zis ca arat bine erau membrii de familie!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

Daca ai fi atat de inteligent precum zici, nu ai mai clasifica oamenii in categoriile,, frumosi,, si,, urati,,. In primul rand tu nu te iubesti pe tine, cum sa te iubeasca altii? Trebuie sa lucrezi la tine. Si nu ma refer la fizic, ci la modul tau de a gandi. Adica sa castigi incredere in tine. Trebuie sa ai incredere in tine si sa fii constient ca cine te va place, te va place pentru ceea ce esti. Asta nu inseamna sa fii arogant. Dar nu trebuie mereu sa te gandesti la faptul ca te consideri urat. Si incepe sa te gandesti mai mult la ceea ce iti place la tine. Asta in primul rand, dar ca sa iti placa totusi ce vezi in oglinda, poti lucra si la fizic. Normal ca te va ajuta sa ai mai multa incredere in tine daca iti va placea cum arati. Spre exemplu, eu eram/ma consideram grasa si am slabit si am facut sala. Acum imi place de mine si fizic pe langa ce imi placea inainte. Tu ai zis ca esti,, slabanog,,. Cine te opreste sa faci sport? Poti invata cum sa te alimentezi corect, poti merge la sala, poti incepe sa porti haine care chiar sa iti placa etc.
Si ai zis cumva ca oamenii nici nu iti dau ocazia sa te cunoasca asa cum esti...asa e viata de liceu. Toti de judeca dupa aspect si dupa hainele pe care le porti. Daca te resping cei de la liceu, nu inseamna ca nu poti gasi persoane de calitate altundeva. Multi duc o viata grea la liceu in zilele noastre fiindca asa e mentalitatea adolescentilor acum. Nu vor ei sa isi pateze imaginea vorbind cu cei care nu sunt de nasul lor(asta considera ei). Oricum, ziceam ca poti gasi in alta parte oameni buni. De exemplu, poti sa te apuci de o activitate/un sport. Sporturi sunt multe si te vor ajuta si fizic. Pe langa asta, sunt multe voluntariate. Doamne, cati oameni draguti am cunoscut eu la voluntariat. Cred ca a fost printre cele mai bune decizii sa incep sa fac.
In concluzie, daca va incpe sa iti placa tie de tine fizic, poate vei castiga mai multa incredere si iti va fi si mai usor sa comunici si incearca sa gasesti activitati care sa iti aduca oameni de calitate in jurul tau!

| anonim_4396 explică (pentru anamaria82726):

Apreciez raspunsul! Si atunci cand ii clasificam pe altii ca fiind urati sau frumosi ma raportam la societate! Pentru ca societatea are anumite standarde de frumusete, care sunt superficiale, dar sunt.Stiu ca o persoana demonstreaza cine este prin personalitate intelect, nu prin faptul ca a fost sau nu mai mult sau mai putin norocoasa la "loteriile genelor".

29 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Vezi că va veni o tipă Dorothea care o să-ți spună că ești foarte frumos (desi nu iti vedem poza de profil), să n-o crezi, face așa cu toți urâții.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu o credeam oricum.Iar poza de profil mi-a spus ca trebuie sa fie acceptata de un admin, si voi putea fi vizibil.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Esti necredincios.
Stai linistit, nu am sa iti spun nimic.
Nici lui LoveSleep nu i.am spus ca este frumos, l.am lasat asa, urat. happy
Are noroc ca e baiat destept. Mai scapa cate o mana in pantaloni cand ma vede, ca sa se simta bine el, cu mana lui, dar in general, are spirit.
Bine ai venit pe TPU, de unde o sa pleci si mai golit de incredere decat erai cand ai intrat.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Abia așteptăm să te vedem.

Încă un sfat, dacă intenționezi să mai stai pe aici.
Vezi că vine seara și Dorotheea se masturbează cu gânul la câți se masturbează cu gândul la ea. Să ai asta în minte când îi mărești poza de profil.

| LoveSleep a răspuns:

Am zis că revin, am revenit.
Cum ar zice Ray, arati cam de un 7.
Dacă scapi de ochelarii ăia de 1925 toamna și faci ceva cu părul ăla, poți urca la vreo 8.
Dacă ești și puțin înalt și te apuci de sală, ajungi la 9.
Și dacă ești și inteligent, cum zici, ești de 9.50.
Și uite-așa, ești "idol la femei".

| Andreeush a răspuns:

Asta crezi acum dar mai târziu o să găsești le cineva cu care să fii.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

O sa găsești tu pe cineva. La fel și eu sunt singur laughing.

| cristimihailov a răspuns:

Prietene, mi se pare ca este povestea strutului la oras... cand sa bage cu viteza capul in pamant da o frunte in trotuarul de beton.

La fel si tu, cand sa te dai la o fata, te loveste sentimentul ca esti urat.

Pune mana pe un pieptene, imbraca-te mai ordonat, curata-te cat se poate si ataca.

Poate nu o sa vina toate in genunchi, dar suficiebte vor pica.

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Meh,de aranjat sunt aranjat, dar nu m-a ajutat prea mult! Oricum, apreciez intentia!

| Donsavas a răspuns:

Fetelor le plac oamenii încrezători. Da, este adevărat ca ele nu se uita prea mult la aspectul fizic. Mai mult la personalitate, încredere in sine, statut social. Exista multe fete frumoase lângă baieti urâți și asta pentru ca acei baieti nu și au pus ca scop in viata sa fie mai frumoși decât alții sau sa fie plăcuți de toate fetele. S au axat pe cariera, au practicat un sport, socializează cu toată lumea indiferent de cât de frumoși sau urâți sunt altii. Asta le dezvolta încrederea in ei

| Emma30555 a răspuns:

Nu vei rămâne singur pe motivele enumerare de tine. Fetele nu se uita asa mult la aspect dar trebuie sa ai un comportament masculin si sa ști sa te faci plăcut... Cu siguranță vei găsi pe cineva ai răbdare

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru AngelErmin):

Nu sunt depresiv, iar daca intrebarea mea asta a dat de inteles, sorry! Ideea e ca am hobby-uri care ma fac sa ma simt bine, prieteni am putini dar aceia care sunt fac cat toti oamenii de pe planeta! Si nu-ti imagina ca sunt unul din prostii aia care zice ca se sinucide si ca nu-l vrea nimeni.Am pus intrebarea doar din curiozitate, pentru ca am un prieten scund si putin dolofan care a avut 2 prietene chiar frumusele, si m-am intrebat daca la un moment dat voi avea si eu! Dar nu mi se pare mare branza sa raman singur! Mersi pentru raspuns si apreciez sinceritatea!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inteleg ca am folosit probabil niste formulari care ma faceau sa par disperat in intrebare, si chiar nu stiu de ce, dar de depresiv nu-s depresiv!

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru AngelErmin):

Da, sigur nu poti fi pe nimic, dar eu am gândit ca are 99 % șanse sa găsească, are doar 17 ani, se va maturiza se va schimba și fizic și psihic, mi se pare greu de crezut ca un om, fie femeie, fie bărbat sa nu găsească pe nimeni niciodată...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai sa fii forever alone din cauza atitudinii, nu a aspectului.Da, pentru o tipa contează mai mult personalitatea.Adica ai șanse mai mari sa o exciți prin cuvinte, dacă știi cum.Lucreaza la tine, la carcaterul tau si îmbunătățește ceea ce poți la fizic(ca ziceai ca ești destul de slab, mergi la sala). Spuneai ca ai standarde mici.Chiar dacă ai standarde mici, din atitudinea ta ar trebui sa reiasă ca poți sa fi si cu cea mai faina tipa din liceu, dacă vrei.Nu ca te topești in fata oricărei tipe care îți zice hei, chiar dacă arată ca ceva iesit din scurgere.
Faptul ca ești deștept nu te face automat interesant.
Conteaza, dar nu agăți o tipa cu teorema lui Pitagora.
Raportat la ce ai scris tu, pari plictisitor.Basic.Nu iesi cu nimic in evidenta, poate doar prin aspectul tau naspa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi-au zis mai nimeni din familia mea că aș arata bine laughing numai alte persoane, mult timp am trăit cu impresia greșita cum că doar alte persoane care îmi făceau complimente și îmi creșteau încrederea în mine mă iubeau cu adevărat. Nu mi-am dat seama că ăla era egoul meu.
Daca te-ai îndrăgostit de fete urate la fel ca și tine, alea nu sunt urate. Alea arata normal.

Și pentru tipe contează aspectul fizic, la fel de mult cum contează și pentru noi la ce ne uitam și uită și ele ca la felul 17, cine îți spune rahaturile cu "caracterul conteaza" te minte de îngheață apele, daca arăți bine, ești inalt, ai scula mare o sa atragi indiferent cum ești. Bine poți și să gras și pitit sau slăbănog dar ar trebui sa ai simțul umorului sau sa oferi alte beneficii fetelor care le-ar putea face sa te placa.
Problema este că nu te iubești pe tine, nu ai cum sa te aștepți să o facă altcineva daca nu o faci tu.

Nimeni nu te va iubi niciodată pentru că pur și simplu exiști, vezi că asta e doar o fantezie de a ta si esti dezamagit Pentru ca nu tii se oferă aceleasi complimente ca și cum îți oferă familia ta. Ai o idee gresita despre ce înseamnă iubirea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca am zis ca ar trebui sa ma iubeasca cineva doar pentru ca exist! De inalt sunt destul de inalt,iar faza cu scula mare nu stiu cat de adevarata este! Adica da, exista sa zicem o marime pe care trebuie sa o aiba majoritatea daca vor sa ii placa fetele, dar din cate observ eu mai mult conteaza ce stii tu sa-i faci, sa o amortesti, chestii de genul.Insa eu cred ca e important sa ai si un abdomen din ala, care gen sa o lase lata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No gay, scuze!

Răspuns utilizator avertizat
| Justme79 a răspuns:

Uneori a fi frumos nu înseamnă totul și spun asta din propria experiență happy idem ca și tine nu eram și nu sunt vreo frumusețe rară tongue și chiar nu prea am avut cine știe ce relații dar prin felul meu de-a fi am cucerit foarte multe persoane la care chiar nu mă gândeam să ajung vreodată să fim prietenii dar să mă mai gândesc la vreo relație de aceea spun că frumusețea nu este singura cale in a te face plăcut sau în a, avea o relație trebuie să fi tu însuți vorba aceea cu, cât ești mai modest cu atât ești mai deosebit happy

| AndaAlexandra a răspuns:

Ce prostie. Iubirea vine când nu te aștepți. Și oricum la varsta asta ar trebui sa experimentezi cat mai mult, nu sa te gândești la iubire. Sincer, nu ești urat. Cred că problema e că te gândești la ce spun alții despre tine și la cum te vrea societatea și uiți să fi tu. Eu zic că dacă ai face un sport sau ai merge la sala sa îți definești puțin mușchii, pe la 20 și ceva de ani vei face senzație? Nu vei fi Forever alone, trust me.

| LupGetodacJedi a răspuns:

Eu cred ca esti dragut, hai sa vorbimwinking O zi buna!

| DoruLuGaboaie a răspuns:

Tu nu te mai milogi in neamu tau si meri la sala de fa la aparate de iti tuna venele, cu cat plangi mai mult cu atata pierzi timp in care te ai putea schimba in bine si timp in care ai putea sa faci ceafa lata

| Mister09 a răspuns:

Nu ești urat deloc, ești chiar simpatic, îți trebuie mai mult curaj cu fetele, poate ai sa fii refuzat, încerci iar si ai sa găsești ce cauți. Atât și nimic mai mult.

| Sarpelekingoo7 a răspuns:

Esti un baiat frumos si cu mult bun simt de aceea o sa iti raspund sincer pentru fie care om din lume exista perechea potrivita care nu se masoara in frumusete etc oameni sunt frumosi si prin comportament afinitate, bunatata, daruire nu doar prin frumusete exterioara. Asculta sfatul meu ai nevoie sa vorbesti cu cineva care sa te ajute sa iti cresti increderea in tine.