| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si am avut primul act sexual cu iubitul meu. Am incercat,ma penetrat, a durut ingrozitor si cel mai rau este ca nu a reusit saa ajunga la orgasm. Eu ma panicasem in timpul actului deoarece ma durea ingozitor, nu stiam daca ma dezvirginase pentru ca simteam ca nu a curs sange si el dupa ce a fost cateva minute in mine nu a mai putut intra. Dupa act am fost putin sa ne plimbam si intorcanduma acasa ma murdarisem de sange atunci realizand ambii ca ma dezvirginase. Am incercat si a doua oara. A intrat insa la un moment el iar nu a mai putut intra in mine si iarăsi nu a ajuns la orgasm. Am cateva intrebari in legatura cu aceasta.De ce eu nu ma umezesc deloc? Eu fiind foarte uscata lui îi este foarte greu să intre in mine. E normal că mi-a curs sange mai tarziu? Iubitul meu se simte foarte rau din cauza faptului ca nu poate termina insa eu am impresia ca toata vina sta in mine.Cu timpul o sa fie mai bine? O sa reuseasca sa ajunga la orgasm? Precizez ca nu a mai avut asa probleme, el nefiind virgin.

10 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Foloseste un lubrifiant. Dar important este si preludiul. E destul de rar ca la varsta ta sa nu poti sa te "umezesti" ar trebui sa faci si un control.

| Violleta2022 a răspuns:

Umezirea tine de preludiul pe care barbatul trebuie sa ti-l faca inainte de sex.
Se pare ca baiatul cu care faci sex nu are habar cum trebuie sa te penetreze si cum sa se comporte cu tine, ca nu ar trebui sa sara pe tine, pana nu te pregateste de sex, adica umezita complet si eventual sa-ti obtina un orgasm clitoridian, cu mana sau limba.
Cititi si voi pe internet ce inseaman preludiu!
Ca de nu te umezesti, sexul nu poate fii decat neplacut, iritant si dureros pentru amandoi.

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă el nu mai e virgin e FOARTE nepriceput. Și mă tem că te va tot durea dacă o s-o faci cu el în continuare, mai ales fără să folosiți prezervativ ȘI lubrifiant.
Iar de dezvirginat, te-a dezvirginat în secunda când penisul lui ți-a atins vulva. Nu conta dacă exista sau nu și o hemoragie.

| Pool77 a răspuns:

Daca el nu este virgin si nu te poate uda, inseamna ca sunt doua explicatii.
1.E neindemanatic si nu stie cum sa te excite.
2.Pur si simplu nu te poti uda destul de tare, se poate rezolva cu un lubrifiant, nu e mare chestie.
Ce e asa mare chestie in terminatul ala? Dupa ce nu mai poate intra, ii faci oral, se termina si fiecare e fericit, in afara de tine ca habar n-ai cum sa ajungi la orgasm.

| Romanul86 a răspuns:

Sexualitatea tine de mentalul tău! Nu cred că ești prea pregătită pentru pasul acesta. Eu îți recomand să stai tu deasupra lui și nu îți va mai fi frică, dacă te doare te oprești etc. Deci, tu vei controla totul dacă stai deasupra lui.

| Jonas94 a răspuns:

Bună seara!
Din cauza faptului că ești încă în perioada în care vei resimți dureri la penetrare, nu te vei lubrifia deloc, sau foarte puțin.
Recomand Durex Play în combinație cu prezervativele, dar și cu o sticlă de vin roșu rece, ca să vă relaxați, pentru că asta e cel mai important.
De asemenea foarte important este preludiul, adică cel puțin 30-45 de minute, doar preludiu, ca să te încălzești foarte bine, și apoi sexul.
El va avea orgasm în momentul în care va putea să se concentreze pe el, și bineînțeles atunci când tu nu vei mai simți dureri la penetrare, și vei putea duce la capăt un act sexual început.
Timpul le va rezolva pe toate pentru amândoi.
O seară bună!

| Rux04 a răspuns:

Folosește un lubrifiant pe bază de apă dacă nu reușești să te lubrifiezi natural.

| Ether a răspuns:

Poti sa folosesti lubrifiant pe care il gasesti la farmacie si un preludiu mai lung. Nu toata lumea e la fel, unii nu se "uda asa tare". Ce ma frapeaza pe mine e ca el "se simte prost ca nu termina in tine". Sincer, asta e cea mai mare magarie pe care el o poate scoate pe gura. Stiu ca nu iti place sa citesti asta, dar nu e normal sa spuna chestii de genul. Ar trebui sa fie mai atent cu tine si nu sa se gandeasca "unde termina" pentru ca nu e asa de important. Satisfactia fizica e aceiasi, doar la mansarda poate nu e. Scuze pentru ca am fost direct. Oricum, folositi lubrifiant. P.s. el ar fi trebuit sa stie ce sa foloseasca daca nu era virgin. Bafta.

| Samicus_Samy_1997 a răspuns:

Cand s-a intamplat asta?