| Zbzuzu a întrebat:

Am avut fimoza,dar azi,la baie,am reusit sa imi decalotez penisul cand era in erectie.El sta,nu am probleme,dar canf mi se scoala nu se beleste, trebuie sa o belesc eu.(se beleste f usor).O sa dispara problema asta?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

SE poate considera si aprecia ca de regula dupa ce se produce intrarea in erectie deplina a penisului, glandul (capul) acestuia se decaloteaza de la sine intr-o anumita proportie, care in cele mai multe cazuri (in general) reprezinta decalotarea glandului pe o suprafata cuprinsa intre 1/3 si 1/2 din suprafata sa. Insa se poate decalota si complet dar numai atunci cand preputiul este mai scurt din nastere. https://www.youtube.com/watch?v=Wt1YRZfGuSI Dar de cele mai multe ori si in cazul celor mai multi barbati, decalotarea completa a glandului se realizeaza prin interventia cu mana... sau gura. :D

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria. Totul va fi normal atunci cand vei face sex cu iubita.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Da, încă esti la recuperare.

Trebuia să pui intrebarea în categoria "sănătate "

Multa sănătate!