| Anonimus01 a întrebat:

am avut o prietena de 5 luni si in ultimele 3 saptamani ne-am despartit... ea imi spunea ca sufera dupa mine iar ea de fapt isi facuse pe altcineva ( asta nu stiu de cand) si acum cateva zile s-a despartit si de ala ( stiu asta dintr-un prieten bun de-al ei ) cand am inceput sa vorbesc cu ea incepuse sa ma trateze super aiurea, la un moment dat a inceput sa vorbeasca frumos si atunci i-am spus daca nu se mai fereste de ala hai sa punem intr-o relatie pe facebook ( ca sa ma comving euwinking Crede-ti-ma ca sunt super aiurit, o iubesc foarte mult si nu stiu ce sa fac. Daca ma puteti ajuta cu un sfat va rog frumos... FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

De ce v-ati despartit daca va iubiti? Poate si ea a stat cu altcineva ca sa te uite. Daca ii spui ca o iubesti va puteti impaca, doar sa aveti grija sa nu reluati certurile de unde au ramas. Daca o luati de la capat trebuie sa uitati tot ce a fost rau, sa iertati amandoi chiar daca este greu. Nu mai fiti dependenti de facebook si aiureli, nu trebuie sa stie nimeni ce faceti voi, ca va certati ca va impacati, nu trebuie sa faceti gelosi pe nimeni, fiti doar voi doi si atat.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie decat sa accepti ca o relatie are si un sfarsit, iar in cazul relatiei voastre acest sfarsit a venit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate s-a pus cu altcineva, din dorinţa de a te uita, tocmai pentru că suferea după tine.
Unele persoane caută alinare în altă parte când suferă. Dacă te convingi că te iubeşte şi vă mai acordaţi o şansă, nu o condamna pentru că s-a combinat rapid cu altul. Poate n-au făcut nimic şi, realizând că nu te poate uita atât de uşor, a preferat să se despartă de respectivul.

Vorbeşte serios cu ea şi află ce a fost cu adevărat în mintea ei de a procedat astfel.

| PsychologistT a răspuns:

Putin ciudata, de ce s-a mai dus cu altul daca suferea dupa tine?
Probabil intre timp si-a dat seama de greseala facuta, ca tu esti cel pe care il vrea.
Daca tine la tine, si ii pasa, nu se va feri de nimeni.
Discuta cu ea deschis despre ce vrea sa faca mai departe.

| DianaMya a răspuns:

Ce relatie aiurea incalcita ca parul bunici