| Țupala_Cosmin_1998 a întrebat:

Am avut o relatie de 1an jumate cu o fata care am iubit-o de mic copil! Amandoi ne iubeam de cand eram la gradinita! Ne iubeam la nebunie dar eram in relatii diferite din cauza ca eram timizi de atata dragoste! Totul pana cand nu a mai rezistat nici-unul dintre noi si uite asa am ajuns impreuna! De cand ne-am cuplat am profitat de toate momentele impreuna eram nebuni unul dupa altul eram de nedezlipiti unu de celalalt! Dupa vreo 5 luni de relatie frumoasa am adus-o pentru prima data acasa si i-am prezentat-o familiei mele! Am mancat si apoi am ramas singuri in camera pentru ca toti s-au pus sa doarma! State-am si ne uitam unul la altul de rusine din caza ca eram timizi ne era rusine sa dormim in pat unul langa altul! Era prima fata cu care am avut o relatie serioasa si era prima fata care am adus-o acasa! Va da-ti seama ce timid eram! Ne-am pus in pat pana cand am inceput sa ne invatam unul cu celalat si am inceput sa ne sarutam toata noaptea...am adormit cam pe la 3 dimineata! A fost ce-a mai frumoasa noapte din viata mea! Apoi am inceput sa dormim din ce in ce mai mult impreuna sa ne invatam unul cu altul mult mai mult si uite asa am devenit o relatie foarte super parca eram casatoriti! Ea statea non-stop la mine ne iubeam ca doi nebuni eram ce-i mai indragostiti oameni din lume! Ea era prima pentru mine stiti la ce ma refere si eu eram la fel pentru ea! Plangea de fericire ca i s-a indeplinit dorinta care o avea de cand era mica, acea dorinta ca sa ma aiba pe mine sa stam impreuna sa facm dragoste sa facem totul impreuna! Am fost primul care i-a pus mana pe fund a fost primul cu care a stat in casa la ea sau la mine am fost primul la tot! Spunea mereu ca sunt primul si o sa raman ultimul baiat din viata ei! Mereu ne faceam planuri de viitor deoarece eram o relatie foarte puternica treceam peste orice cearta in cateva minute, acum ne certam si in cateva minute ne sarutam si faceam dragoste ca nebunii! Relatia noastra a fost ce-a mai frumoasa din lume ne potriveam atat de tare la caracter incat ne permite-am sa facem totul impreuna nu mai era nici o rusine nimic intre noi, ne aratam C**U unu la altul intelege-ti voi! Era o relatia frumoasa cu adevarat dar totul pana acum ceva timp cand am inceput sa ne jicnim foarte tare si am spus amandoi vorbe urate si ne-am distantat foarte tare si nu stiu ce s-a intamplat ca deodata s-a intors de tot impotriva mea! nu-mi venea sa cred cum a putut sa treaca peste 1an jumate de relatie asa frumoasa cum era a noastra, era nebuna dupa mine, nu statea 1 minut fara mine se trezea la 5 dimineata ca sa vina la mine sa ma trezesc cu ea langa mine! Era cel mai frumos lucru sa incep dimineata cu ea langa mine! tot ce vreau sa zic e ca ne iubeam ca nebunii non -stop voiam sa ne vedem pentru ca eram nebuni unul dupa altul! Am dus-o la toate neamurile mele toti erau uimiti de relatia noastra am dormit impreuna cu ea la alte neamuri si toata lumea din societate spunea ca noi parca am fi casatoriti toti stiau ca o sa avem un viitor mai mult ca sigur impreuna! Nu stiu ce s-a intamplpat ce de la ultima cearta s-a intors impotriva mea de tot! Ea spunea mereu ca abia asteapta sa o cer de sotie ca abia asteapta sa plecam sa ne mutam impreuna sa ne facem o familie un viitor impreuna! Ce am facut noi intr-un an jumate nu fac altii in 10 ani! Noi renuntam la noi si ne cumparam de mancare unul la celalalt cand luam alocatia ii face-am cadouri ii cumparam papuci ii cumparam tot ce aveam nevoie! Eram o relatie foarte serioasa si puternica ne dadeam de mancat unul la altul! Era o relatie super frumoasa si puternica! Nu inteleg cum s-a intors total impotriva mea asa deodata! Ce se intampla cu ea? A tipat la mine si a zis ca vrea sa faca tot posibilul sa ma uite! Cum se poate asa ceva? cum se poate uita vreodata asa ceva, avem niste amintiri placute si nebune impreuna, a fost prima fata cu care mi-am cautat de munca si am muncit impreuna sa facem bani sa ne luam telefoane, avem albume foarte multe impreuna, tablorui, declaratii multe pe foi si tot felul de chestii! Am pierdut-o de tot nu ma mai vrea in viata ei deloc si nu stii care este raspunsul! Ma puteti ajuta va rog din tot sufletul ca sunt disperat! Daca o las ceva timp singura cam vreo luna asa sa-si faca ea toate damblale-le si dupa sa ma duc cu un buchet de 11 trandafiri pentru ca 11 era ziua noastra cand ne-am cuplat! Sa ii cumpar un inel foarte frumos si sa-i pregatesc cu niste prieteni o surpriza si sa o cer de sotie asa cum i-am promis toata relatia credeti ca se mai poate intoarce la mine? credeti ca ar acceptasi m-ar ierta daca i-am gresit cu ceva? eu zic ca nu ai cum sa uiti un an jumate de relatie criminala si puternica cum era a noastra! Crede-ti ca daca o sa-i fac surpriza asta care v-am ziso o sa se intoarca la mine? Va rog am nevoie de sfaturi sunt dispera nu pot trai o zi fara ea!

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Ar fi foarte romantic sa va impacati. Dar viata bate filmul. In realitate cei mai optimisti romantici, ca tine, o dau in bara.

Cea mai buna solutie este sa accepti situatia si sa te gandesti ca daca nu a mers nu va merge nici in viitor.

A doua solutie presupune o suferinta mai mare si te poate urmari toata viata.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum am putea ghicii noi daca ea s-ar intoarce la tine?
Trebuie sa fii realist, daca nu ne spui motivul certei voastre si cat de grav a fost motivul, atunci nu avem nici macar cum stii sa-ti dam vreun sfat, in cazul tau.

| Țupala_Cosmin_1998 explică (pentru Violleta2022):

Motivul cred ca este ca ne-am jignit prea tare si ne-am spus vorbe urate! Dar noi niciodata nu credeam vorbele urate spuse la nervi! adica mereu ne certam dar peste cateva minute ne sarutam si ne ceream scuze si ne era mai bine!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Țupala_Cosmin_1998):

Vorbele pot fi iertate.
Parerea mea este ca traiti prea 'ca intr-o poveste', si ar trebui sa mai coborati si cu picioarele pe pamant.
Gandeste-te bine ce simti pentru ea, ce planuri de viitor ai, ce cuvinte urate i-ai spus, si poarta o discutie ca intre adulti cu ea.
Nu-ti recomand sa faci ce am spus eu sub forma de declaratie de dragoste scrisa pe o hartie roz cu inimioare rosii, fa-o pur si simplu intr-o discutie calma, intima.
Ia in considerare pe viitor, sa-i acorzi si putin mai mult spatiu. Intotdeauna in relatiile astea de lunga durata, la varste mai fragede, cel putin unul va simti nevoia din cand in cand, sa mai piarda vremea pe acasa pe la el, singur. Trebuie sa va respectati si nevoia asta din cand in cand, ca sa evitati certurile din nimic.

| Țupala_Cosmin_1998 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Faza este ca nu putem sa discutam calm pentru ca ea tipa la mine si nu vrea sa ma mai vada de nici-un fel ma alunga ma jigneste ma uitat de tot face tot ce vreau nu-i msai pasa de mine! Nu vrea sa ma mai vada in fata ei! nu stiu ce-i cu ea de a ajuns asa! sad

| Nemessys a răspuns:

Daca asta e rezumat, atunci nu vreau sa stiu povestea completa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"ne aratam C**U unu la altul intelege-ti voi"
"ii cumparam papuci"
Ah rolling on the floor))

| Țupala_Cosmin_1998 explică:

Nu cred ca se uita asa repede tot ce-am facut impreuna un an si prin cate am trecut cu bune cu rele! Dupa cate povestite si inca mai sunt dar nu pot scrie atat credeti ca exista vreo sansa sa se intoarca la mine?