| Seeezar14 a întrebat:

Am avut o relatie sexuala pe data de 16, perioada fertila a inceput pe 15 iar ovulatia a fost pe 18. Partenerul nu si-a dat drumu in mine, actul a durat putin, am.folosit prezervativ, si nu era spart ca l-am testat. El a spus ca si-a mai dat drumu in ziua aceea. Exista vreo sansa sa raman insarcinata? Chiar nu as vrea

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rostul/rolul folosirii prezervativului este exact cel de a permite barbatului sa ejaculeze sperma chiar in timpul intretinerii coitului pentru a putea savura satisfactia sexului respectiv. Prezervativul poate fi folosit si in timpul celor 2 perioade nefertile ale ciclului menstrual, dar este recomandat sa fie folosit cu precadere in timpul PERIOADEI FERTILE pentru ca partenerul de sex sa nu fie nevoit/obligat sa intrerupa sexul inainte de a se produce ejaculrea. In cazul in care la sfarsitul actului sexual prezervativul a ramas intact/intreg, rezulta ca nu poate exista nici chiar cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu este posibil sa ramai gravida.

| Maria_Cristina_1996_X9hf a răspuns:

Nu,daca prezervativul nu era spart, nu exista sansehappy