| Florinel1993 a întrebat:

Am avut si eu primul meu petti g care nu a durat mai mult de 2 minute maxim, nu stiu sigur cât de excitat am fost, a fost mai mult i joc pur si simplu, eram amândoi îmbrăcați, mie mie iesit penisul din boxeri, este posibil sa rămâna însărcinată daca eu am avut preejaculare si sa fi dus picătura aceeaa ea pe pantaloni, este posibil ca de acolo sa se duca spermatozoizi la vagin? Ofer funda vreau sa stiu la ce ma pot astepta

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Așteaptă-te la ceva mai mult data viitoare.
Sarcină nu are cum să fie în condițiile descrise mai sus.

| Florinel1993 explică (pentru Emilian65):

Nici daca am atinso cu acel lichid pe pantaloni unde are parul pubian?

| mihai69 a răspuns (pentru Florinel1993):

Nici măcar... Liniștește-te!

| Florinel1993 explică (pentru mihai69):

Eu am impresia ca spermatozoizi cum călătoresc spre ovul poate sa călătorească si sper vagin, explicatii pe scurt, vrea sa ma liniștesc

| mihai69 a răspuns (pentru Florinel1993):

Spermatozoizii nu trăiesc „în aer liber" - e nevoie ca sperma să fie introdusă în vagin, nu în pantaloni, ca să existe o șansă minimă de sarcină. Ca șansa să fie puțin mai mare, ar trebui măcar să fi ejaculat pe labiile ei, nu să o freci cu o cârpă umedă pe burtă. Și pe deasupra, ar mai trebui să fie în perioada fertilă.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poate fi gravida.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Stai liniștit, nu e însărcinată.
Ca să rămână însărcinată, trebuie să existe penetrare și ejaculare.
De la niște atingeri de genul, nu se întâmplă nimic.