| alexandrutoxic a întrebat:

Salut TPU! Am avut un contact sexual cu prietena mea si ne-am protejat. Prima dată i-a venit ciclul mai repede cu două zile și trebuia să-i vină ieri si azi i-o întârziat o zi. Se poate sa fie însărcinată?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum explcii ca cele 2 cicluri menstruale s-au produs mai devreme si mai tarziu, nu pot sa-ti spun decat ca:fata are ciclul de TIP NEREGULAT si asta inseamna ca NU se poate tine un calendar, fiindca ciclul nu se poate calcula si nici aproxima ovulatia, perioada fertila sau ciclul urmator.
daca ati facut sex neprotejat, da, fata poate fii insarcinata.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

Folositi pe viitor PREZERVATIVE ca sunt foarte ieftine sis e gasesc pe toate drumurile!

| alexandrutoxic explică (pentru Violleta2022):

Am scris ca ne-am protejat

| Violleta2022 a răspuns (pentru alexandrutoxic):

Atunci ce sens are sa pui o intrebare fara sens, odata ce v-ati protejat?