| Anon1mAnon1m a întrebat:

Am cunoscut acum 1-2 ani o fata. Ne-am intalnit, ieseam in parc si... am mers odata la ea acasa. Era doar ea cu fratele ei. Dupa un timp de conversatii prin sms\facebook\messenger, am invitat-o la mine. A venit in cele din urma la mine. Ne-am uitat la 2 filme, a fost frumos, iar la final ne-am sarutat. Dupa o saptamana am invitat-o iar, la inceput spunea niste vrajeli ca nu poate, ca e ziua cuiva. Dar pana la urma a venit. Asa a fost si a 2-a oara, ne-am uitat la un film, am fumat o tigara, am baut un suc, si ultimele 2 ore n-am sarutat. Imi place de ea foarte mult, as vrea sa am o relatie cu ea, dar ea spune ca nu vrea sa ma raneasca, ii place de mine mai mult ca de un prieten, nu vrea mai mult. Aici am nevoie de ajutorul vostru. Nu stiu ce sa fac ca sa o impresionez, nu stiu, tin neaparat sa fiu impreuna cu fata asta. Are cineva niste sfaturi?
PS: Eu stau in oras, iar ea sta intr-un sat apropiat de oras.

1 răspuns:
| belysa a răspuns:

Odata ce a acceptat sa vina la tine singura, si mai ales la final te-a lasat sa o si saruti e clar ca nu ii esti indiferent.Doar ca nu o presa,ramai prieten cu ea pe moment,afala mai multe despre ea, ce o face sa rada, ce o face fericita, ce ii place la un barbat, in fine multe chesti care vor fi in avantajul tau.Si nu uita ca de la prietenie la iubire mai este decat un pas, trebuie sa ai rabdare si sa-i acorzi timp sa vada ce are langa ea, si sa faca diferenta intre prietenie si iubire.Succes dragule si nu renunta.pup