| maruneakflorin a întrebat:

am facut dragoste cu prietena mea acum o lună neprotejat si i-a întârziat menstruatia o lună. Urmează in 2 zile sa-i vina deja a doua oară, specific ca am avut grija sa nu ma scap in ea, iar ea are probleme cu menstruatia, e dereglata, iar ea nu are nici un simptom ca ar fi însărcinată. Greturi sau nu stiu ce, doar ca i-a întârziat menstruatia, dati-mi o parere sau un sfat, sunt sanse ca ea sa fie însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul menstrual al prietenei tale este neregulat intr-o astfel de situatie NU se poate stabili si nici NU se poate oferi vreun raspuns. Testul de sarcina daca este efectuat la o luna dupa actul sexual amintit, va avea rezultatul in proportie de peste 99% GARANTAT valid, valabil si CORECT. Se poate folosi orice test de sarcina fiindca TOATE sunt exact la fel de BUNE si PRECISE.
Efectuarea corecta a testului se face conform acestui film educational : PREZENTARE TESTARE DE SARCINA efectuat de medicul ginecolog Laurentiu Craciunas.
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faca un test te sarcina ca sa scape de orice frica

| maruneakflorin explică (pentru Denisa0954):

Pot face testul de sarcina chiar si dupa o luna de la contactul sexual? Ce fel test imi recomandați sa cumpăr?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru maruneakflorin):

Fiindca ciclul menstrual al prietenei tale este neregulat intr-o astfel de situatie NU se poate stabili si nici NU se poate oferi vreun raspuns. Testul de sarcina daca este efectuat la o luna dupa actul sexual amintit, va avea rezultatul in proportie de peste 99% GARANTAT valid, valabil si CORECT. Se poate folosi orice test de sarcina fiindca TOATE sunt exact la fel de BUNE si PRECISE.
Efectuarea corecta a testului se face conform acestui film educational : PREZENTARE TESTARE DE SARCINA efectuat de medicul ginecolog Laurentiu Craciunas.
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk