| MaraiN0028 a întrebat:

Salut TPU, am făcut sex cu o fata, mi-am pus prezervativul... timp de 20 de minute, nu mi-am dat drumul iar după mi-am pus altul și am început, mi-am dat drumul (Menționez nu in ea, am scos penisul afara chiar dacă aveam prezervativ) iar fix după am zis sa refoloseasc celălalt prezervativ ca nu îmi dădusem drumul in el...am început când mi-a venit sa îmi dau drumul am scos penisul afara și am ejaculat in prezervativ iar după l-am înodat etc. Menționez ca mi-am dat drumul ff puțin, nu era mult in prezervativ. Iar după mi-am amintit ca îl rupsesem intr-un loc dar nu mai știu care. E posibil sa rămână gravida sau am scăpat? Menționez de fiecare dat mi-am dat drumul afara!
Când am ajuns acasă cu el cel refolosit parca nu mai avea lichid in el dar nu cred ca e o problema ca am ejaculat afara.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM sau din ORICE si cu atat mai putin chiar si... din NIMIC, asa cum crede inca foarte multa lume. Fiecare fata/femeie dar si baiat/barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul sa-si inceapa viata sexuala, in mod normal ar trebui sa fie deja precis informati, pentru a sti/a cunoaste foarte exact intregul proces si ''mecanism'' prin care se produce procreerea : formarea/producerea sarcinii. Fiindca iti lipsesc informatiile corecte si necesare, trebuie sa stii ca pentru a se forma sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite si indeplinite minim 2 CONDITII necesare, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata numai in cazul in care actul sexual (masturbarea) are loc in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, cea situata inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei atunci cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU poate sa provina din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI in cazul in care in mod cert sigur (si obligatoriu) sperma ajunge IN VAGIN, indiferent care ar fi cantitatea de sperma sau locul din interiorul vaginului in care a ajuns sperma.
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă de fiecare dată ai ejaculat afară, de ce sarcină să fie vorba?

| Willis a răspuns:

Nu te mai stresa.
Nu e problemă.

| Răzvi42 a răspuns:

Cica 20 de minute laughing)) atat ai fi vrut tu sa rezisti? laughing)))))

| ƘЭлT a răspuns:

Sufla in ele data viitoare vezi care scapa aer