| eusebiu27 a întrebat:

am făcut sex protejat cu prietena mea.Am ejaculat in prezervativ fără sa îmi dau seama și am continuat după.Am întrebat-o și pe ea dacă a simțit ca a curs ceva din el și a spus nu. Eu l-am verificat și prezervativul era intact in dreptul rezervorului.Era uscat. Credeti ca ar putea sa rămână?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul a fost inventat si este folosit exact cu scopul/rolul sa poata fi intretine acte sexuale in fiecare/oricare zi a ciclului menstrual indiferent de perioada perioada ciclului. Prezervativul ofera posibilitatea ca sperma sa fie ejaculata in balonas/rezervor special inca inainte de a se fi terminat actul sexual si partenerul sa poata sa intretina inca cateva minute penetrarea pana cand ii dispare complet erectia. Datorita faptului ca prezervativul ofera aceasta posibilitate, este folosit de catre barbati exact cu scopul de a le permite sa si ejaculeze sperma inca inainte de terminarea sexului si pe urma sa continue sexul, sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care scade erectia intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In cazul in care marimea prezervativului folosit este exact cea corecta si se potriveste perfect pe penis, in acel caz prezervativul ramane intreg/intact intotdeauna pana in momentul terminarii sexului. Chiar daca penisul incepe sa piarda din erectia sa, prezervativul care are marimea potrivita, va ramane bine fixat pe penis, nu se va misca, roti, boti si nici nu va aluneca de pe acesta, astfel ca si sperma ejaculata va ramane in rezervor si nu se va scurge afara. In concluzie rezulta ca intr-o astfel de situatie NU va exista nici cea mai mica posibilitate sa se poata forma sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida, daca actul sexual a fost protejat.

| Sofer a răspuns:

Nu.

| Valentina8 a răspuns:

Daca prezervativul a fost intact in tot acest timo mai afirmi ca era si uscat, nu ti fa griji?‍♀️

| stefan20056 a răspuns:

Nu

| Anonima23th a răspuns:

Da