| Realilusion a întrebat:

Am iesit cu o fata in oras si ne-am simti foarte bine impreuna, o faceam se rada, se uita atent in ochii mei si se juca cu parul. Apoi am inrtebat o prietena de a ei daca ii zice ceva de miine si a zis ca ii place ochii mei si ca sunt frumusel. i-am dedicat o melodie cantata de mine la pian just the way you are si i`a placu foarte mult. Am intrebat`o ieri daca ar vrea sa iese cu mine la o plimbre prin parc si ea mi-a raspuns"nu stiu sa vad cum am timp:*" ...asta insemna ca nu vrea sa iasa la plimbare sau chiar nu are timp. Dau funda pentru cel mai bun sfat si inca ceva, oare ma place?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce vrei sa strici tot cu nerabdarea ta?
Ati iesit in oras si v-ati simtit bine,perfect.
In nesiguranta ta ai intrebat-o pe prietena ei si ai aflat ca TE PLACE!
Care ar fi,acum,problema ta?
Fata poate fi mai timida,poate avea si doi parinti care nu pot intelege de ce trebuie sa iasa deodata atat de des din casa,nu e singura si independenta!
Lucrurile merg bine,toata lumea intelege asta,in afara de tine.
Daca nu te placea,prietena ei ti-ar fi spus-o clar,fata ar fi refuzat si sa-ti mai vorbeasca,iar dedicatia ta n-ar fi fost apreciata nici cat negru sub unghie!
Asa ca,oricat te-ar roade indoielile si nelinistile,fa-ti favoarea sa judeci ceva mai matur si sa te calmezi.
Si,alta data,afla de la fata daca ii placi sau nu,nu de la cei din jur, exista o intimitate a sentimentelor, nu le faci publice.
Invata sa gandesti si sa astepti.Nu distruge totul, doar din nerabdare si nesiguranta.
Mult noroc!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dă-i timp suficient cât să-ți dai tu seama dacă te place sau nu.
Este o mare greșeală să întrebi pe cineva dacă te place din prima întâlnire ori să pui pe o persoană să întrebe ceva referitor la tine.
Succes!
Pa, pa.

| xxdd a răspuns:

1.Cand o fata nu vrea sa recunoasca ca ii place un baiat,.si vrea sa para mai misterioasa si mai ales, observa ca baiatul respectiv pune alta fata sa o intrebe despre el ...incearca sa ii gaseasca niste faze din care sa reiese ca il place,. Asta inseamna sa o intrebi tu, nu sa pui pe altcineva. In felul asta nu va da niciodata un raspuns suficient de sincer.

2."nu stiu,sa vad..."=DA, dar mai insista. ea asteapta sa mai fie rugata, sa vada ca tu chiar vrei sa iesi cu ea.

| bsb a răspuns:

Inseamna exact ce a zis ea, Nu are timp. Nu te speria, daca ii plac ochii tai atunci e bine. fi intelegator si va fi a ta!