| anonim_4396 a întrebat:

Am impresia ca sunt inselat, dar nu stiu sigur daca am motive sa cred asta..am intrebat-o de multe ori si a spus ca nu are pe nimeni si ca nu vrea pe nimeni ca pe mine ma iubeste.Cand este la scoala nu imi prea trimite sms,in unele zile cand e la scoala nu imi trimite de loc dar dupa ce iese de la scoala vorbim pana seara. Ultima data cand ne-am certat era sa fie cu altul dar atunci a aflat ca ala umbla cu altele,dupa mi-a spus ca a fost o proasta si ca nu stie ce sa faca, ca sa o iert..am iertat-o si de 1 sapt suntem iar impreuna,dar de la faza cu acel baiat tot am impresia ca ma inseala, chiar daca ea mi-a zis de multe ori ca nu vrea pe altul ca pe mine ma iubeste. Oare ma stresez aiurea sau am motive? P.S.:e o relatie la distanta si vreau parerea celor care stiu cum e o relatie la distanta.

Răspuns Câştigător
| GreenBubble a răspuns:

Pai in cazul asta incearca sa nu te mai stresezi si ai grija ca e posibil sa o "sufoci", daca nu vorbeste cu tine cat e la scoala probabil e pentru ca o suni foarte des sau ii dai multe mesaje in restul timpului...mie asa imi facea prietenul meu si ajunsesem sa ma satur, incearca sa eviti asta.tongue

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Relatia la distanta presupune un risc mare de a insela, acum daca te interesezi bine tot neamul tau sa inselat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi dacă este la distanță... ce mai vrei?
Pa, pa.

| Wihox a răspuns:

Reslatie la distanta si te inseala =0 incredere. Zic sa termini pana nu o sa te amagesti mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| GreenBubble a răspuns:

Eu am avut o relatie la distanta timp de 3 ani, e greu de mentinut o astfel de relatie iar incredre 100% n-o sa poti avea nici tu nici ea...
E posibil sa te stresezi aiurea dar e la fel de posibil ca instinctul sa nu te insele, oricum ar fi daca stii ca nu este posibil sa va intalniti curand sau sa stati impreuna mai bine pune-i capat cat inca nu e prea tarziu...eu n-am stiut sa-i pun capat la timp si dupa "m-am dat cu capul de pereti" vreun an si ceva. Incearca sa-ti gasesti pe cineva care e aproape de tine si sa treci peste daca poti, e greu uneori sa-i pui punct dar gandeste-te la cum o sa fie mai tarziu+ ca atat timp cat te-a inselat 1data de ce n-ar mai face-o?

Take care!(^_^)

| nelutucfr a răspuns (pentru GreenBubble):

Nu stiu...o plac foarte tare si cand vorbesc cu ea..nu simt ca ma inseala..adica prin unele cuvinte simt ca tine la mine..prietenii care stiu de relatia noastra spun sa ma relaxez ca nu ma inseala..probabil sunt prea paranoic..nu stiu..mai astept pareri.

| GreenBubble a răspuns (pentru nelutucfr):

Pai in cazul asta incearca sa nu te mai stresezi si ai grija ca e posibil sa o "sufoci", daca nu vorbeste cu tine cat e la scoala probabil e pentru ca o suni foarte des sau ii dai multe mesaje in restul timpului...mie asa imi facea prietenul meu si ajunsesem sa ma satur, incearca sa eviti asta.tongue

| nelutucfr a răspuns:

Pai am pus mult suflet si tin la ea..nu prea pot sa pun punct..si atunci cand a fost faza cu baiatul acela si eu am fost oarecum cu cineva 2 zile big grin dar dupa ne-am intors unul la celalalt pentru ca inainte de cearta aia am avut aproape 4 luni impreuna si ne intelegeam foarte bine si tineam unul la altul foarte mult.