| popmirgea1999 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta de mai multe ori si tot nu sunt lamurit >D

Imi place de o fata, fosta colega(de gimnaziu) Acum suntem ambii la facultati diferite, in orase diferite. Cand vorbesc cu ea pe facebook vorbeste doar asa, sec,. Cand ne intalnim in realitate si o salut nici macar nu imi raspunde ( si totusi, ne stim destul de bine) S-a schimbat mult de cand a mers la facultate, inainte nu era chiar asa, mai saluta,,, Ea se invarte numai in cercuri de-astea cu baieti si fete populare. Imi place de ea mult, nu stiu de unde obsesia asta. Pot spune ca sunt indragostit de ea. O plac de ceva timp si niciodata nu am zis la nimeni. Acuma vreau sa ii spun ei sa fiu impacat cu mine, chiar daca stiu ca ma va refuza. Sa ii spun si sa termin odata cu asta? M-am gandit de multe ori si cand sa pun punctul pe i m-am oprit. Mi-e frica ca daca ii spun o sa rada de mine. V-am zis, ea e mai populara asa, eu sunt un simplu baiat. Parca m-a blestemat, nu trece zi sa nu ma gandesc la ea. Chiar i-as zice si gata, ca oricum stiu ca nu voi fi cu ea. O stiu, nu ii trebuie ei unu ca mine...in fine

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Iti pot raspunde si mai lung si mai scurt, dar deoarece e prea plictisitor sa scriu aici romane iti voi raspunde pe scurt.
1.Deja ai pornit cu stangul!
Nu trebuie sa te simti inferior unei persoane, cu atat mai putin unei fete, nu trebuie sa incepi cu "Nu am sanse", si chiar crezi asta, ai esuat din start.
In viata trebuie sa tintesti cat mai sus.
Mai bine sa tintesti sus si sa esuezi, decat sa tintesti jos si sa reusesti.
2. Iti voi raspunde printr-un citat:
"Dacă lupţi poţi să pierzi, dacă nu lupţi ai pierdut deja."
Sper ca ai inteles raspunsul si ca te va ajuta, mai bine spus, daca l-ai inteles sigur te va ajuta.