| NeymarJR6725678 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, dau funda.
Cand e sa fac dragoste, daca o bag, nu dureaza mai mult de 1 minut si deja imi vine sa imi dau drumul.
Am nevoie de ajutor deoarece eu nu stiu ce e sau ce sa fac si sa nu fie o problema.
Am 18 ani.
Nu ma masturbez, pur si simplu imi dau drumul prea repede, un sfat? Un remediu?
Orice numai sa nu fie asa repede
Multumesc.

10 răspunsuri:
| DoggoneTax a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minti cînd zici ca nu te masturbezi, minciuni.

| RoCkKiD a răspuns:

Masturbarea e posibil chiar sa ajute putin in cazul asta, mai ales daca o faci inainte de act pentru ca te va desensibilza putin.

Gasesti tot felul de practici pe net pe car ele poti incerca cu partenera, ideea de baza e ca este nevoie de rabdare.

| marcelCelAgresiv a răspuns:

Ia pune tu si da la laba zilnic, sa vezi ca dupa nu iti mai dai drumu asa usor

| corbulalbrosu a răspuns:

Deocamdata iti lipseste experienta sexuala si din acest motiv se produce foarte rapid ejacularea. Experienta sexuala pe baza careia orice tanar adolescent reuseste sa-si coordoneze, controleze si sa-si retina ejacularea atat cat doreste el, poate fi obtinut uneori in decurs de 1-2 ani de activitate sexuala intensa constanta si intretinuta cu aceeasi partenera de sex.
In situatia ta pentru a reusi sa intretii pana la urma un act sexual catusi de cat multumitor, trebuie sa aveti la dispozitie de fiecare data timpul necesar ca partida de sex sa aiba minim 2 -3 reprize. Multa sanatate!

| Patronu1 a răspuns:

Sa bagi o laba de încălzire înainte. Oricum, cu timpul o sa te obișnuiești cu senzația și totul o sa vina natural, mai ales dacă ai o gagica care sa aiba răbdare cu tine. Practice makes perfect. Bafta!

| Mosotti a răspuns:

Pai fi atent ce faci, tu trebuie sa o incalzesti intai, sa o pupi pe sfarcurile sanilo, asa pe la ureche, si sa o introduci la final cand e ea moarta toata, sa o masezi pe clitoris cu degetele, si cand ajunge ea la excitatie sus sus, atunci o bagi si tot atunci isi da si ea drumul cu tine odata, nu se baga asa pac pac si lasi fata neterminata. Multe zic "acum acum bag-o.", ca nu mai rezista. Sau poti sa o termini si asa inainte sa o bagi, apoi ea te va lasa sa o bagi minutul ala pentru tine, si gata. Nu lasa fata neterminata ca daca femeia nu o satisfaci nu te mai cauta niciodata, daca o faci ca lumea, vine ea dupa tine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu minte, daca se masturba era pe dos, se obisnuia asa si mai greu isi dadea drumul cu una, multi au ejaculare tardiva din cauza asta si tin prea mult de le rupe pe alea. Bine, sunt cazuri nasoale unde nici nu mai au erectie in prezenta unei femei, se intampla si asta daca durata in timp a masturbarilor e mare, ani de zile fara contact cu femeile.

| DanyDav a răspuns:

Nu ai experienta, esti prea emotionat, concentrat, evita pozitia misionarului si alte pozitii in care ai contact direct mai ales cu zonele pubiene.
Exista si exercitii fizice simple pentru intarire si evitarea ejacularii precoce.
Un bun prieten apropiat cu experienta te-ar putea mai usor invata, cateva partide in 3 cu un astfel de prieten nu ar strica.

| Mosotti a răspuns:

Da, este bine si ce recomanda dany, poti aplica si ce zice el, daca nu ai contact asa repede cu zonele pubiene, excitatia poate mai putin intensa si nu iti mai dai drumu, adica cam ce ti-am zis si eu, dar ce ti-am zis eu face sa o satisfaci sigur pe ea chiar daca tu nu ai contact deloc cu corpul ei in acel timp, desi oricum o excitatie va fi pentru ca doar cand stii ca se excita ea, tu poti a te excita, asta nu ti-am zis data trecuta. Si la sfarsit.bum. Sa nu cumva si ce zice dany sa nu rezolve problema, dar experimenteaza, chiar daca una se supara, vezi cum e, aplica intai pe una aiurea si dupa aia pe prietena, sa du-te la o dama de consumatie si fa exercitii sa vezi cum rezisti si cat rezisti, faci si ce zice dany odata, si ce zic eu alta data, prinzi experienta. Si damele de consumatie se lasa frecate pe clitoris mi se pare. Si cand ai o prietena ca lumea, stii ce naiba sa-i faci.