| Ivanroxana14 a întrebat:

am nevoie de niște sfaturi, am 14 ani și am început sa am o atracție pentru fete, ce sa fac? Mă tot gândesc la ce sa fac dar nu-mi vine nimic în minte, sa ma ajute cineva va rog

Răspuns Câştigător
| Radu_Marius_1994 a răspuns:

(Aceasta este parerea unei prietene care este bi)

"Experimentand iti vei da seama in timp de adevaratu tau spectru sexual, cel mai important este sa fi sincera cu tine."

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! la varsta asta atractia se bazeaza pe prietenie, cu care sa iesi, sa scializezi si sa va distrati. Nu-i nimic sexual!

| Sofer a răspuns:

Experimentează cu o fata si vei ști dacă ești lesbiana.

| Paulllllla a răspuns:

Buna! Din perspectiva mea,eu fiind lesbiana, tot ce iti pot spune este ca esti la varsta la care e normal sa incepi sa iti descoperi sexualitatea. Nu iti recomand sexul asa tanara,si de fapt nu il recomand nici cum,nu este un criteriu dupa care sa iti dai seama daca esti bi sau straight sau lesbi. Ca sa experimentezi ceva, ceea ce s-a mai spus, trebuie sa stii cum sa experimentezi si ce latura, dar in niciun caz sexul. Ala nu te va lumina prea tare. Trebuie sa te gandesti de cand ai inceput sa ai atractia, de unde a pornit, fata de cine ai avut prima data atractia si ti s-a ridicat un semn de intrebare. Poate fi doar o prietenie mai...nu stiu,cu un atasament mai special,si sa percepi gresit. Uneroi tinem atat de mult la anumite persoane,incat ajungem sa credem ca le iubim,si poate nu e cazul. Incearca sa faci o introspectie asupra ta,propun sa iesi,sa socializezi,poti face asta si cu fete,si cu baieti,cu cine doresti. Daca te simti intr-adevar atrasa de femei,iti vei da seama. Cand ai ocazia si gasesti persoana potrivita,incearca o relatie,incearca sa cunosti femeile intr-o relatie,si vezi daca e ceea ce crezi,ceea ce doresti. Nu prea ai ce face,decat sa astepti sa gasesti o persoana pentru care sa simti ceva,si sa incerci sa faci primii pasi, daca e fata. Daca e baiat, poate face el, si iti vei da seama dupa aceea ce ai dori mai mult. Daca ai ceva intrebari anume despre situatie, imi poti scrie mesaj, poate iti pot da niste sfaturi sau sa iti povestesc din alte experiente. Succes la autocunoastere!