| Anonima1441 a întrebat:

Salut, TPU.
Am nevoie de niște sfaturi și nu știu cui sa i le cer fără sa fiu arătată cu degetul sau mai știu eu ce.
Am o relație cu un băiat de un an și aproape 7 luni.
Am foarte mare încredere în el și ne înțelegem super bine.
Îl cunosc de când avea 16 ani iar eu 12 poate va par mică știu dar la momentul actual el are 18 și eu 14 totul merge minunat între noi, țin sa menționez că am avut o relație la distanță și încă este. La distanță considerabilă.
Eu stau langa Constanta iar el langa Cluj și ne-am văzut de foarte multe ori. El a venit la mine. De asemenea i-am cunoscut și părinții și totul devine foarte serios. Chiar daca am o vârstă mai mica.
TOTUL S-A ÎNTÂMPLAT când am dormit cu el și ai lui la hotel, ei în camera separata.
Ce-i drept eu sunt virgina și el la fel și știu că pe el îl apucă hormonii uneori și a fost și prima seara când am stat amândoi în același pat, da am avut niște chestiuțe (ne-am sărutat. Ne-am atins în anumite zone. Dar nu am ajuns la mai mult) chiar daca el voia lucrul asta s-a oprit pentru că e conștient că eu sunt prea mica și e și logic că sunt strâmtă în zona intima și nu a vrut sa-mi provoace vreo trauma. În fine lăsând asta la o parte vreau sa va întreb. Este ok ce s-a întâmplat? A fost tentația destul de mare la amândoi. Asta recunosc și ne-a plăcut la amândoi și asta recunosc") și vreau sa știu data viitoare. Că știu că va fi o data viitoare când vom dormi împreună.Ar trebui sa-l las sa mă descopere? Eu chiar îl iubesc. Și sunt dispusa sa fac orice sa-l țin aprobare de mine dar el nu vrea sa se grăbească cu anumite lucruri. Dar știu că el vrea așa se întâmple lucrul ăla(sex) dar nu îmi spune dar uneori îmi dă de înțeles

Răspuns Câştigător
| Andrei4455 a răspuns:

Mai vezi ti de viața, a venit zeița stie tot și gata fata aia o sa și lase prietenul ca i zice un nimeni pe TPU

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu e ok ce s- a intamplat.Te joci cu focul.Virginitatea e daul primit de la Creator pentru a fi daruit doarcpartenerului de casatorie. Daca chia va iubiti duoa ce implinesti 15 ani, cu apobarea medicului si a parintilir va puteti casatori.Ai fi mai fericita daca nu ai face sex fara casatorie, pacatul curviei nu aduce fericire pe termen lung in viata nimanui

| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani, esti copil mic si este interzis relatiile sexuale, baiatul putand sa intre in puscarie ca-i major (are peste 18 ani).
Spune-i sa-si caute o alta fata de varsta lui pentru sex!
La anisori astia nu-i vorba de dragoste, ci de simpatie, atractie si placere sa fii cu baiatul asta, numaia ca el intre timp a devenit major si vrea sex, ceea ce tu nu-i poti oferii.

| Andrei4455 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai vezi ti de viața, a venit zeița stie tot și gata fata aia o sa și lase prietenul ca i zice un nimeni pe TPU

| CristianPetre2002 a răspuns:

5 minute bucurie 7 ani de puscarie

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristianPetre2002):

Asta incerc sa-i spun si eu, ca-i mult prea mica sa faca sex de la anisorii astiaa, iar handralaul ala major, face puscarie imediat, pentru seducere si violarea unui copil mic.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Ești foarte greu de înțeles. Învață limba română măcar de acum înainte, ca sfat. O să te lovești de ea peste tot și să nu te miri dacă o să te critice oamenii.
Bun. cât despre asta. dacă chiar e atât de serioasă relația aia, ce sà zic? Odată și odată tot o să o faceți. Fă-o când simți tu.

| luffypk a răspuns:

Nu mai comentati aiurea, da, baiatul poate face puscarie in urma unui act sexual cu un minor, dar aici e vorba de altceva. copiii astia se iubesc, fata pare destul de desteapta si daca baiatul a inteles de buna voie faptul ca ea nu e pregatita si e dispus sa o astepte, cine sunteti voi sa comentati? pe bune acum, diferenta asta de varsta se simte doar pentru ca unul e minor si altul e major, dar peste 10 ani, de exemplu, diferenta de varsta o sa fie irelevanta. cat timp esti matura si gandesti foarte bine ceea ce faci, eu zic sa nu asculti de gurile rele care stiu sa zica doar "puscarie pentru baiat", dar parerea mea sincera e ca ar trebui sa mai astepti macar 2 ani pana sa-ti incepi viata sexuala, numai bine!

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

El sa abținut din cauza că pedeapsa lui e mai mare ca vârsta ta :v
În fine cei drept te exprimi foarte dificil. Părerea me atenție tine e sa faci sex cu oricine.
Mai lasă sa treacă câțiva ani până îți vine mintea la cap
Habar nu ai ce înseamnă sa iubești și vorbești de iubire :v

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

El sa abținut din cauza că pedeapsa lui e mai mare ca vârsta ta :v
În fine cei drept te exprimi foarte dificil. Părerea me atenție pentru tine e sa nu faci sex cu oricine.
Mai lasă sa treacă câțiva ani până îți vine mintea la cap
Habar nu ai ce înseamnă sa iubești și vorbești de iubire :v

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

El sa abținut din cauza că pedeapsa lui e mai mare ca vârsta ta :v
În fine cei drept te exprimi foarte dificil. Părerea mea pentru tine e sa nu faci sex cu oricine.
Mai lasă sa treacă câțiva ani până îți vine mintea la cap
Habar nu ai ce înseamnă sa iubești și vorbești de iubire :v

| alvostrustietot a răspuns:

Cumetre asta e dosar penal, mult succes