| RaciusRo a întrebat:

Am nevoie de părerile voastre.

Sunt cu o fată în liceu pe care o plac mult. Adică chiar cu adevărat. Mereu ma gandesc la ea. Nu pot să îmi iau gândul de la ea. Am vazut si alte fete frumoase dar nu am simțit nimic la ele cum simt la această fata. Parca ma da peste cap.
Numai că aici intervine o problemă.
Ea din câte am auzit este mai timidă și mai sensibilă. Am văzut-o ca mereu umbla cu 2 fete după ea. Una este cu mine în sat. Am văzut-o prin curtea liceului cum se uita după mine. Mai mereu se uita după mine. Dar cam atat. Oare îi este rușine? Nu inteleg. Trebuie să fac eu ceva? Dar nici eu nu sunt tupeul întruchipat. Mai ales ca acum este vacanta nu stiu ce să fac. Ea sta in alt sat din apropiere. Ce să fac? Țin prea mult la ea și nu inteleg. Am încercat să mi-o scot din cap dar efectiv nu pot. Adică o iubesc din inima. Mereu simt niște stări în inima. Mai ales când o văd se imprimă mai tare în mine. Ce să fac?
Astept un răspuns bun!
FUNDA!

15 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E mai bine să accepti un refuz, decât să te întrebi mereu "Cum ar fi fost dacă?"
Dacă o placi, trebuie să îți şi asumi lucrul ăsta, cu tot ce vine.
Mergi la ea. Dacă e cu fetele, spune-i ca vrei să vorbiți ceva personal.
Apoi întreab-o dacă vrea să iasă cu tine la un suc (etc.) Şi restul vine de la sine.Ai încredere în tine şi o să fie totul bine.

| RaciusRo explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Am mai spus asta odată. Este vacanta. Nu stiu cum să fac. Ea sta in alt sat.

| Andreeush a răspuns:

Probabil din cauză că e timidă nu vorbește cu tine.
Ar trebui să îți faci curaj și să vorbești cu ea.

| RaciusRo explică (pentru Andreeush):

Pai și cum să fac? Ca dacă e să îi dau mesaj posibil să pățesc tot așa. Acum este vacanta ea sta in alt sat. Plus ca am și eu emoții. Adică pentru ce o să se întâmple.

| Andreeush a răspuns (pentru RaciusRo):

Are cont de Facebook?
Ar fi mai ușor să îi scrii acolo.

| RaciusRo explică (pentru Andreeush):

Pai pe ala imi dădu. Mai are de Instagram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e timida și știi ca te place mergi pe ea, singura nu o sa vina.

| Clytia a răspuns:

Să-ți faci curaj și să-i dai mesaj. Nu ai nimic de pierdut. Altfel, nu ai cum să afli dacă ea te place.

| RaciusRo explică (pentru Clytia):

I-am dat dar mi-a dat block. Din câte am înțeles ea asa procedează. Ea vrea să vb față în fața cu ea.

| Alexxiax98 a răspuns (pentru RaciusRo):

Atunci? Du-te si vorbeste fata in fata.

| RaciusRo explică (pentru Alexxiax98):

Pai acum este vacanta si nu mai suntem la liceu. Când eram o mai vedeam prin oras cu două fete după ore. Și ea sta in alt sat.

| Clytia a răspuns (pentru RaciusRo):

Atunci așteaptă să înceapă liceul. Nu mai e mult.

| Issabelle6789 a răspuns:

Tu esti baiatul si ar trebui sa faci tu ceva.Ea poate te place dar nu asa mult cum o placi tu. Vorbeste cu ea.Ce se poate intampla asa rau? Daca tu o sa astepti sa faca ea primul pas mai ales ca este mai timida pai atunci o sa tot astepti.Macar stii ca ai incercat.

| Alexiamaria2001 a răspuns:

Salut.
Din moment ce nu ți-o poți scoate din minte atunci crede-ma merita sa "Riști "
Poți sa ii scrii un mesaj sa va întâlniți, nu ai ce sa pierzi.
Nu ai de unde sa stii poate și ea își pune aceleași intrebari ca tine, dar de asemenea este reținută de timiditate.
Eu spun sa fii tu cel care sparge gheata și face primul pas, in cele din urma acum este perioada in care trebuie sa experimentam, sa trăim momentul fără se ne facem prea multe griji.
Nu uita iubirea este cel mai plăcut sentiment și rar o mai găsești in zilele de azi...

| RaciusRo explică (pentru Alexiamaria2001):

Eu nu o inteleg. Adică mi-a dat block dar se uita după mine. Nu are încredere sau ce. Daca ii dau mesaj și să zicem ca ma refuză cum o să reacționez când trec pe lângă ea. Ori poate să le spună fetelor din grupul ei. Adică este cam jenant. Și dacă îi dau mesaj să îi spun direct ce simt?