| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU. Am nevoie de un sfat.
Astazi iubita mea s-a despartit de mine. Dupa ce am rugat-o vreo 10 minute sa nu faca asta mi-am dat seama ca doar sunt penibil si i-am zis ca ii respect decizia, ceea ce o fac. Nu o voi tine cu forta. Dar ideea e ca eu o iubesc mult. Si stiu ca si ea ma iubeste si i-am zis ca ii accept decizia, dar voi lupta sa o recastig. Ea mi-a spus ca nu are rost sa lupt, pentru ca ea nu mai vrea nimic, desi ma iubeste. Ce ar trebui sa fac? Un sfat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu fi mamaliga si las-o. Numa la iubiri nu le sta gandu la astea

| RAY a răspuns:

Nu va fi ultima drama vor mai urma altele, asta e viata, eu nu stiu cum te ai comportat cu ea, dar are tot dreptul sa aleaga sa faca ce vrea ea, ca tu ai visat la iubiri nemuritoare e treaba ta

| Sofer a răspuns:

Acceptai decizia și dai Block peste tot.

| seth2016 a răspuns:

Las-o sa se linisteasca si mai vorbeste cu ea peste cateva zile. Vezi daca e dispusa sa stea de vorba. Propune-i o perioada de proba. Vezi ce schimbi tu, vezi ce e dispusa sa schimbe ea. Concesii si schimbari ar trebui sa faceti amandoi.

| alexalx1234 a răspuns:

Daca s-a despartit de tine nu te mai iubeste absolut deloc si o doare in fund de tine si de sentimentele tale. Asa sunt femeile.

| Peachdelight a răspuns:

Eu nu va înțeleg, daca femeia aia a spus ca nu mai vrea, pai nu mai vrea. Nu știu in ce context s-a despărțit de tine, probabil ai greșit de prea multe ori încât sa mai poți repara ceva. Oricum din moment ce s-a produs ruptura trebuie sa fii conștient ca niciodată nu va mai fi ca la început sau ca și înainte chiar daca o vei "recastiga". Eu zic sa îți vezi de viața, e greu la început, vei suferii dar lucruri de genul se întâmpla și trebuie sa le luam ca atare. Capul sus!

| AnastasiaSt a răspuns:

Ia si o ignora, nu vorbi cu ea deloc. Încearcă sa vorbesti cu alta fata.
Ignoranța e cea mai puternică armă. Dacă te cauta peste câteva săptămâni/zile, raspunde i greu. Nu o cauta tu primul deloc perioada asta!
Nu te ruga de ea sub nicio formă. Oricum nu te merita!