| TUDQREZ a întrebat:

Am nevoie de un sfat urgent.
Sunt un baiat in varsta de aproape 16 ani si am o iubita care este de etnie romă.
Ea nu se comporta ca o tiganca.
Sunt in disperare.
Am nevoie de ajutor.
Mama mea stie de relatia mea cu ea, am fost cu ea acasa sa o vada mama etc iar tatăl ei stie de asemenea si amandoi accepta relatia si ne sustin, mai mult tatal ei deoarece eu merg des la ea la tatal sau.
Deci sa va zic cum sta treaba.
Acum cateva zile a venit o familie de tigani sa o ceara pe iubita mea.
Desigur ca tatal ei nu a acceptat acest lucru, iar acea familie tot a insistat sa faca poze cu iubita mea sa ii arate lui ala cu care vor ei sa se marite cu ea.
Dar este o problema.
Peste 2 luni acel baiat va veni sa o cunoasca.
Si tatal ei mi-a spus ca daca il refuza, el dupa o sa o caute si o sa o fure si o sa o duca la el acasa si o sa o f...
Si ea nu mai este virgina...
Am făcut sex de multe ori si ne iubim extrem de mult.
Si tatăl ei mi-a spus ca atunci cand o sa ne spună el ca trebuie sa disparem din peisaj sa nu o fure pe iubita mea, el are niste veri intr-un sat din apropierea orasului si a zis ca putem sta acolo cateva săptămâni.
Si situatia este ca nu stiu daca mama ma va lasa sa plec cu ea pentru cateva saptamani.
Si gen am inteles ca ea trebuie sa rămâna virgina pana se marita etc, chestii din astea de ale tiganilor.
Vreau ajutor din partea voastră.
Sunt disperat si nu vrem sa ne pierdem unul pe altul.
Nu mai pot de nervi.
Mi-am jurat ca daca ala va veni in tara ma voi duce peste el.
Ajutati-ma va rog cu un sfat sau ceva.

Răspuns Câştigător
| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Cateva sfaturi daca ea chiar tine cu adevarat la tine o sa il refuze pe ala si stii de ce penteu ca nu se mai comporta ca o tiganca (etnie roma cum vrei tu sa ii spui nu vreau sa jignesc) spune-i sa vina la tine pentru cel putin 3 luni nu stiu cat v-a dura cautarea dar sa isi gaseasca alta + nu te pune cu tiganii aia sunt in stare sa te omoare pentru pustoaica aia si politia din comuna sau oras unde stai tu nu vor putea face nimic doar cei din Bucuresti vor putea face trebuie sa te duci la primarie sau la tribunal si sa o declari ca nefiind tiganca (sau de etnie roma din nou nu vreau sa jignesc) asta ar fi singura cale tiganii nu se baga pe romancele noastre sper ca te-am ajutat ai grija de tine si daca mao vrei sfaturi sau sa imi zici toata poveste de astept cu o cerere de urmarire pe Instagram insta_roby02 sau pe whattapp 0733634698 te astept cu drag si bafta

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu uita ce esti un copilas de 15 ani si nu poti face nimic, pentru ca nu ai nici un drept legal asupra fetitei. Este decizia lui taica-su cu cine o marita sau cui o da de iubita.
Cunosc un caz similar cu al tau, unde tatal tigancutei a aflat ca fata lui nu mai este virgina si a deschis proces de viol, cerand daune banesti de 100.000 de euro, la iubitul fetei.
Neavand de unde sa plateasca, baiatul a intrat in puscaria juvenila (de minori) si a stat cativa ani acolo, pana ce tiganul s-a dus si si-a retras plangerea, ca-ntre timp, gasise pe altul cu care sa o marite avantajos, pe tigancusa.
La 15 ani, esti mult prea mic sa-ti intemeiezi o familie, sau sa-ti iei raspunderile unui adult.
Da-i pace fetei si vezi-ti de scoala, ca aia ar trebui sa fie unica ta preocupare si raspundere, la varsta asta.

| Andreeush a răspuns:

Tu nu prea ai ce să faci, ești prea tânăr pentru a te gândi la astfel de responsabilități.
Las-o pe ea și familia ei să hotărască ce o să facă.
Ar fi bine să îți vezi de viața ta, nu te complica inutil.

| sofisis a răspuns:

Pai, ia-o si du-o la starea civila si gata happy Nu mai are ce sa faca nimeni...

Răspuns utilizator avertizat