| anonim_4396 a întrebat:

Am o banuiala! Deci intamplarea a stat in felul urmator:m-am indragostit de o fata, am cucerit-o, am devenit oarecum iubiti! Pana aici este totul ok! Dar eu am observat ceva la ea.Era extrem de timida.Asa de timida incat nu putea sa imi spuna macar te iubesc.Insa abia astepta sa vin la ea sa o sarut,sa o mangai, sa o tin in brate, sa ii fac declaratii romantice.Bine, ca era super fashion,adica avea parul vopsit si unghiile, machiata si rujata si avea un singur tatuaj.De fiecare data cand ii spuneam"TE IUBESC VIATA MEA"se rusina si se uita la mine cu ochi de inger.Si concluzia mea este asta:Cu cat o fata este mai fashion si mai stilata cu atat este mai timida si mai sensibila.Va rog sa imi argumentati parerea!

14 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ai o parere gresita!
De ce sa argumentam noi parerea ta?

| Violleta2022 a răspuns:

Cocluzia ta este una personala, legata doar de 1 singur caz.
care nu are nici in clin sau maneca su stereotipul timidului.
Oamenii timizi sunt foarte retarsi, preferand sa ramana in umbra, fara sa sara nimanui in ochi si fara sa se impopotoneze, ca sa atraga atentia. Asadar, machiajele, rujatul, vopsitul si alte briz- brizuri, nu sunt apanajul timidului, dimpotriva!
Eu aici nu vad decat o fata normala, care se machiaza si rujeaza (ca oricare alta fata de varsta ei) si care nu-i chiar atat de timida si rusinoasa pe cat pretinde, odata ce sta la mangaiat, pupat samd.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat parerea exprimata cat si convingerea ta este falsa, eronata. laughing

| OldSoul a răspuns:

Pur si simplu e timida, si prin aceea tenta de fashion la care zici tu, incearca si ea sa iasa in evidenta, astfel incat sa fie atractiva in ciuda timiditatii ei.

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns:

In primul rand, care e intrebarea? in al doilea rand, parerea ta e foarte gresita, doar pentru ca o fata este mai aranjata asta nu inseamna ca e mai timida sau nu, fiecare fata e in felul ei la fel cum un baiat este in felul lui, nu ai cum sa asumi si sa judeci o fata doar dupa aspectul fizic fara sa o cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred, Fetele fashion de regula is dezlantuite, smechere si insensibile exceptie daca vorbesti de tinere gen

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este exact așa cum zici tu laughing vezi că indragosteala ta pe cat a apărut de rapid poate sa și disparã, de obicei când se intampla sa te îndrăgostești rapid este pentru că vezi doar partea buna, dar tipa se poate sa aibă niste secrete(niste lucruri care nu le știi despre ea) care probabil nu o sa ți placa sau o sa ți fie greu sa i reziști, nu în sensul bun. O iubești pentru că ea are nevoie de Constanta iubire și atenție sub diferite forme iar tu inconștient reacționezi la impulsurile ei.
Or părea tari machiajele vopselele dar să știi că astea ascund numai lipsuri, care tot tu că băiat trebuie sa ii le umpli, lipsuri în sens că acea fata probabil nu se simte ok in pielea ei de aceea își și schimbă culoarea parului. De machiaj nu mai vorbesc, niciodată să nu ai încredere Intr o tipa cu glet, o avea ea ochișori de înger dar dracii se ascund cel mai bine in chipuri frumoase. Appealing.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu este o regula, adica orice persoana poate sa fie timida, depinde de ea insasi aceasta activitate.

| OctavianSps a răspuns:

Daca ai folosit ''VIATA MEA'' e clar.

| Vikaa a răspuns (pentru OctavianSps):

A dat-o pe spate cu declaratia asta laughing