| RobertUrsaru11 a întrebat:

Am o intrebare:

Am 1.80 inaltime, 16ani si penisul de 9-10cm si circumferinta de 9cm "mort" si in erectie "sculat" de 12-13cm si circumferinta de 13cm.

Ei bine intrebarea mea este OK lungimea si grosimea pentru varsta mea, asa in medie?!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea medie a penisului in cazul rasei albe (caucaziene) conform masuratorilor efectuate si a clasamentelor stabilite se situeaza in limita de dimensiune de 13-15 cm.In cazul barbatilor romani maturi media nationala este de 12, 73 cm astfel sepoate spune ca "mandria" ta mai ales ca esti adolescent se incadreaza la partea inferioara a mediei pentru rasa alba, insa peste media pe tara.Insa trebuie avut in vedere faptul ca scula ta mai poate creste in lungime inca ceva (poate chiar 1-2 cm) pana cand te vei opri din dezvoltare/crestere. De asemenea raportul dintre lungime si grosime este cel adecvat. Urmeaza sa-l folosesti cu folos.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stii ce aia circumferinta? 13 cm?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru darrio2007):

A ta cat masoara? 13 cm este o dimensiune/marime chiar de "bun simt" deloc exagerata, corespunzatoare unei grosimi normale.

| darrio2007 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mi se pare cam mica.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Penisul in dimensiune trebuie sa fie dublul varstei, tu ai 16 ani deci penisul tau trebuie sa fie de 32 cm