| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, care e putin cam ciudata, dar sper sa imi dati raspunsul. De multe ori cand vorbesc cu prietena mea, imi spune: "Ma doare burticaaa. Te vreau langa mine". Imi spune asta pentru ca e o distanta de aproximativ 40km unul fata de celalalt, dar ne intalnim destul de des. Pe langa asta, ea imi mai trimite poza gen cu burtica ei, tinandu-si mana pe ea (poze de genul asta imi trimite de obicei cand imi spune asta). Si acum vine partea mai ciudata, pe care vreau sa v-o spun: Cand spune asta, poate avea gen "fluturasii" pe care ii simte orice persoana indragostita? Poate cumva sa se si excite? Spun asta pentru ca a fost cand m-am uitat cu ea la un film, si de fiecare data cand in film spunea cineva "Te iubesc" sau altceva care sa aiba legatura cu asta, ma strangea mai tare de mana, si ma lasa sa-i pun mana pe burtica ei.

Ce credeti?
Nu vreau sa sariti pe mine sau ceva. Vreau doar sa stiu. E prima mea prietena pe care o am, si ne iubim extrem de mult. Daca se poate, sa imi raspundeti doar voi, fetelor, pentru ca sunteti fete laughing, si va cunoasteti mai bine decat noi pe voi. Dar si baietii care ati mai fost impreuna sau care sunteti impreuna cu cineva, vreau si de la voi parerea voastra.
Daca ma intrebati de varsta, am 18 ani, si nu sariti pe mine pentru ce am intrebat, pentru ca e prima mea prietena, si nu stiu asa mult chestiile astea. Sunt mai emotiv de fel, si decat sa o intreb pe ea, mai bine va intreb pe voi laughing (ce ciudat a sunat asta).

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E simplu, in apropierea pers iubite se elibereaza endrofine care calmeaza durerea, o doare burtica ca e la menstruatie

| Violleta2022 a răspuns:

NU stiu cat de sanatoasa este fetita asta la cap, dar cand te doare burtica mergi la toaleta sau iei un panadol, nu chemi lumea sa te tina de mana, ca nu poti sa mergi la toaleta sa-ti faci nevoile. Este cam neobisnuita cererea ta ca sa nu spun ca-i anormala total.Cand iti mai spune asta, spune-i sa o ia de mana pe mama ei si sa mearga la toaleta sau in cazuri grave, la medic.
Nici o fata nromala la cap nu-i spune iubitului sau prietenului, sa vina la ea cand o doare burta. este jenant si nesanatos!
La modul cel mai serios!

| Freya1 a răspuns:

Ori vrea mai multa atentie, ori are o problema cu burta, ori are un fetish ciudat in legatura cu asta.
Poate este mandra de abdomenul ei si vrea sa il observi si tu mai bine.Sau poate are instincte materne si vrea copii.

| Emma30555 a răspuns:

Nu te doare burta cand esti indragostita. Ar fii si ciudat. Posibil de la faptul ca nu intretineti relatii sexuale sa o deranjeze ovarele uneori dar nu mi se pare prea delicat din partea ei sa ti spuna chestia asta

| DieterBortscher a răspuns (pentru Emma30555):

Deci ca sa inteleg mai bine. Intr-un fel, se excita, sau?

| Emma30555 a răspuns (pentru DieterBortscher):

Da, posibil

| LaraClarice a răspuns (pentru Emma30555):

Cum e posibil sa ai durere de ovare daca nu faci sex?

| Emma30555 a răspuns (pentru LaraClarice):

Se poate intampla daca te "incingi" mai tare si dupa nu se intampla nimic... am mai auzit si eu la fete, asta mai rar si in anumite situatii

| LaraClarice a răspuns (pentru Emma30555):

Nu cred că e adevărat, dar ok. Am mai aflat ceva nou.

| Necunoscut112 a răspuns:

Prietena ta e ciudată. Ce spui tu nu e ceva ce ni se întâmplă in mod obişnuit, nouă, fetelor. Burta poate să o doară dacă e stricată la stomac sau daca e pe stop. O avea un fetish cu mângâiatul pe burta. N-am mai auzit asa ceva. Intreab-o direct. Din moment ce tot face aluzii cu siguranţă nu o s-o deranjeze să o intrebi, poate chiar isi doreşte asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca vrea atentie din partea ta sau, are ea o fantezie! Si cu siguranta ea isi doreste ca tu sa o intrebi ce are.E ceva ciudat oricum. Mult succes!

| sopranaCadaverica a răspuns:

Poate e gravida.

| corneljipa a răspuns:

Eu cred ca daca mananca ceva expirat sau nepotrivit, si cand o ia durerea de burta, are nevoie de tine si vorbele tale ca leac. Probabil numai asa-i trece!

| Adriana5 a răspuns:

Este un fenomen normal, simținduse bine în companiea ta sigur că poate să se excite, ea are nevoie doar de mai multă atenție și vorbe dulci ( dar nu cu limită). succes

| Mihai133747 a răspuns:

Da frate esti un romantic te scot la un suc?