| dragosnila233 a întrebat:

Am o intrebare destul de ciudata.

Dupa cum vedeti categoria "Dragoste si Sex", intrebarea mea este:

EU iubesc foarte mult o FATA si nu stiu daca si EA m-a iubeste (aceeasi poveste).
Ea, nu ma baga deseori in seama dar se rusineaza cand incep sa vorbesc cu ea. Ea este educata, modesta, sportiva, desteapta si foarte frumoasa. Am si eu aceste calitati... In fine acuma trecem la o povestire:

Astazi, 5/07/2014 am vorbit cu ea pe FACEBOOK! Din fericire, am incercat sa fac un teatru: Prietenul meu a venit la mine si m-a ajutat. Am inceput sa vorbesc cu ea despre chestii normale precum "ce faci?, cum te simti?" etc. si dupa m-am prefacut ca ma duc sa beau apa si dupa la baie. Apoi, prietenul meu a inceput sa vorbesca cu ea, si i-a spus ca EU O IUBESC! Ea a stiut, pentru ca i-a spus un prieten (nu de curand, i-a spus ieri) si Prietenul meu a intrebat-o: Tu il iubesti?
Fata, a facut o pauza (cred ca sa se gandesca ce sa spuna) si a scris ca: "suntem doar prieteni"!

Stiu, nu trebuie sa crezi in filme DAR: La fiecare film de DRAGOSTE fata a spus mereu ca "suntem doar prieteni!" si la sfarsit au inceput sa se iubeasca...

Deci... ce credeti? M-a iubeste/place sau nu?

Răspuns Câştigător
| BpBycaBestEVer a răspuns:

Probabil ca fata te place, dar nu te vede ca un posibil iubit. Poate esti friendzoned (ca si mine de altfel) sau poate a zis asta pentru ca nu a vrut sa strice relatia de prietenie.

| dragosnila233 explică (pentru BpBycaBestEVer):

Ce inseamna "Friendzoned"?

15 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Intreab-o!

| ioanatomi a răspuns:

Eu cred ca cel putin te place, se simte atrasa de tine.Cunoasteti-va mai bine.O poti invita la un suc, inghetata, prajitura, sa va plimbati ca sa puteti povesti mai multe pentru ca numai astfle va veti cunoaste mai bine si ve-ti vedea punctele comune pe care le aveti.

| neutrino a răspuns:

De placut, asa putin, este posibil!

| cristimihailov a răspuns:

Scuza-ma, dar de ce nu faci primul pas odata la telefon?
Sa o iei la discutii in mod gentil si sa obtii ceea ce vrei de la ea?

| Hakuouki a răspuns:

Nu mai crede in filme si incepe sa traiesti in viata reala, nu de alta, dar vei fi dezamagit si nu e in regula sa suferi din cauza asta. Este posibil sa te placa, dar termenul de "iubire" iti e necunoscut si tie si prietenului tau si il folositi in necunostinta de cauza.

| Blamely a răspuns:

E posibil să te placă, e tipic unor fete să se prefacă că nu te văd dacă te plac.

| HeadShoot32 a răspuns:

Nu inteleg nimic. Nu inteleg nici oamenii astia care au o placere, sunt dependenti de fb sa faca prostii de astea, exact cum sunt dependentii de tigara sau droguri.

| dragosnila233 explică:

Friendzone. Am observat. Friendzone inseamna ca aceea fata/baiat respectiv/a nu vrea sa treaca la gradul de iubit/a ci sa ramana la prieteni.

| dragosnila233 explică:

Am uitat sa specific! Mama ei ma place.

| dragosnila233 explică:

Tarfa nu m-o placut niciodata

| MilkaFriend a răspuns:

Probabil ca fata are o anumita atractie sau simpatie pentru tine, iar cand a mentionat ca sunteti doar prieteni. nu cred ca a vrut sa ii spuna prietenului tau ce simte pentru tine.Cel mai corect lucru care poti sa il faci e sa te intalnesti cu ea si sa ii demonstrezi asta... Odata ce o sa vada ca i-ai spus tu ceva sincer, nu prin intermediul prietenilor, o sa cresti in fata ei.Si da. orice e posibil, nu renunta prea repede. perseverenta e atragatoare pentru fete.

| adeluna a răspuns (pentru MilkaFriend):

Asta cred si eu. una e cand ii spui tu direct ceva sincer, si ii ceri sinceritate, si alta e cand cineva spune ca altcineva ar fi spus ceva si apoi se cere de la tine un raspuns direct.
Spune-i-o tu, personal. Fetele gasesc asta sexy, un baiat curajos. Ce s-ar putea intampla? in cel mai rau caz sa primesti acelasi raspuns ca pe net. Desi cred ca ai sanse foarte bune.
May the force be with you!

| dragosnila233 explică (pentru adeluna):

Multumesc pentru sustinere! happy