| costelcincu a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare. Fetele de 15-16 ani au vreo dorinta de a face sex, deoarece nu am auzit nici o fata de aceasta varsta spunand ca ar vrea si de asemenea am auzit de la o fata sau doua din viata mea de aceasta varsta ca s-au masturbat, la fete e o normalitate masturbarea sau foarte putine o fac? Vreau raspunsuri serioase!

19 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Foarte puține se masturbează iar altele susțin ca nu le place masturbarea și prefera stiuletele mare.

| NotNamed a răspuns:

Uită-te la cateva pagini de intrebari de la categoria asta si o sa.ti dai seama de răspuns... daca foarte multe fete de 13 ani si.o trag la greu...da pai astea de 16.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In special la vârstele fragede fetele sunt foarte închise în ele când vine vorba de sexualitatea lor, sa nu fie judecate.
Pentru că au observat că unii le judeca din punctul asta de vedere și vor sa-si apere reputația. De aia nu vorbesc deloc despre sex.
Fac sex din plin, unele se dezvirginează la vârste de 13 ani, foarte puține ajung până la 17-18 fara sa facă sex. Și mai puține peste 20 de ani.
sunt atrase în special de băieții drăguți la fata cu un corp foarte slab, numai după o anumită vârstă își schimbă orientările după ce se dezvolta, în jurul vârstei de 18 ani le plac tipii tatuați, cu aere de aroganta și cu ceva masa musculara pe ei.
Aici vorbesc în general, există și excepții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,fetele nu fac astfel de lucruri murdare, precum masturbarea.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Este pacat si ele nu au pofte sexuale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Exact!
Numai barbatii au...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi cand faceti sex, de fapt nu o faceti pentru propria placere pe care oricum nu o aveti, il oferiti ca pe un cadou din suflet pentru cel vrednit si care merita...

( o pzd ca oricare alta). sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

O facem doar pentru placerea lui, bineinteles.Pentru noi e un chin.De aia gemem sad
Ne daruim doar celui care merita, dupa casatorie, doar in scopul procrearii.O virgina speriata de bombe, timida, neexperimentata reprezinta visul oricarui barbat.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mult mi-a placut finalul.
Si care odata ce ti-ai bagat-o in ea, vrea neaparat sa-i fii alaturi pana la sfarsitul vietii. Odata ce relatia s-a terminat, o sa regrete acel act sexual, chiar daca pe moment s-a simtit bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu esti de acord cu el?
E ca un fel de garantie. Daca face sex cu el il determina sa ramana pe veci langa ea.
Da, o sa-l regrete, pentru ca si-a pierdut onoarea, demnitatea, virginitatea, inocenta...si alte concepte de astea imaginare.Alea 30 de secunde ale dezvirginarii o s-o bantuie toata viata.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, sunt.
Daca ele ajung sa se creada un produs de unica folosinta, e fix problema lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Daca se cred asta, inseamna ca asta si sunt.Nu vad de ce altii le-ar acorda mai mult respect decat isi acorda ele.

| MValentin a răspuns:

In primul rand ce vorbesti tu este despre,, viata intima,,.
Iti dai seama ca aproape orice fata 90% isi pun întrebări despre sex, au hormoni, au curiozități, unele chiar se masturbează.
Daca vrei sa aflii de la fiecare fata in parte un răspuns exact daca se masturbează sau vor sex trebuie sa ajungi sa te placa sa fiti împreună sa-i castigi încrederea. Apoi o sa iti zica formal,, da vreau sex si sunt curioasa,,.
Suntem fiinte si e normal ca oricare dintre noi sa aiba dorințe si curiozități...
Mai degrabă prin întrebarea ta te întrebi de ce fetele nu iti recunosc viata intima

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Toți ne masturbam! Și femei și bărbați! Se începe de la vârste destul de mici dar asta na. Tine de fiecare. Așadar și fetele se masturbează. Doar că le este jenă sa recunoască. Sunt doua tipuri de persoane :
1)cei care recunosc
2)cei care nu recunosc.

| Nemessys a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

De fapt 1. Cei care o fac si 2. cei care nu recunosc.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Nemessys):

Corect laughing

| Nemessys a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Si 3, cei care au o viata sexuala activa.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Nemessys):

Și chiar dacă. O manuta sau un degețel de ajutor nu strica laughing

| LucaBadea a răspuns:

Absolut toate, este normal ca la acea varsta sa ai o dorinta sexuala foarte mare