| marescostin a întrebat:

Salut, TPU am o intrebare imi place o fata dar nu stiu cum sa i-o spun. ma puteti ajuta funda!

9 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna...
ai putea asa ii spui fetei ca pur si simplu iti place si ca asta s.a intapmlat fara voia ta pentru ca na.nu ii poti spune inimii cand si pe cine sa iubeasca.sau daca esti mai timid poti sa o faci sa inteleaga ca o placi prin diverse gesturi: o privesti mai insistent astfel incat sa observe si ea sau sa te apropii de ea ori de cate ori ai ocazia si sa.i vorbesti frumos(din suflet)...sunt tot felul de chestii pe care trebuie sa le faci daca simti si sa nu eziti nimic pentru ca daca nu risti nu castigi
sper ca te.am ajutat si iti doresc multa multa bafta
pupici

| Amelya02 a răspuns:

Buna Costin!

Incepe prin a bate apropouri, iar daca ea iti raspunde la fel. spune-i direct. Nu fi timid. Mult succes!

| buturuga a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca simti ceva pentru ea, daca sentimentul e reciproc, veti fi impreuna, insa daca nu. probabil veti ramane amiciwinking

| raduraduu a răspuns:

Vorbeste cu ea cat mai frumos.Incearca sa nu ii spui foarte direct.O sa iti dai seama singur cand sa ii spui.

| orceNUME a răspuns:

Stiu cum e dar nu trebuie sa ati fie frica zii doar ca o placi eu i-am ziso antr-un fel gresit si...sad

| andrey_8401 a răspuns:

Frate cu o fata trebuie sa fii direct si sa ai putin curaj.
o chemi 1 sec sa ii spui ceva in particular. ii spui exact asa " stii imi placi foarte mult " incearca sa nu fii badaran. ia-o usor. si vezi ce zice. fai niste complimente. vezi ca unele se uita la imbracaminte, altele la fata sunt si unele care se uita la buzunar. de exemplu eu cand am avut prima prietena nu eram foarte elegant imbracat (inca ma imbraca mama) si nu aveam o experienta deosebita. ia id meu andreimarin86 si ma intrebi acolo

| LauraDede a răspuns:

Buna! Poti sa fii romantic si sa ii lasi un buchet de flori sau o cutie cu bomboane de ciocolata.Frumos ar mai fii si sa ii lasi bilete in banca semnat Admiratorul Tau Secret.Si inca un sfat in general fetelor le plac baieti mai misteriosi dar incearca sa nu fii pre misterios totusi adica... pana la urma sa dea de tine si nu uita misterios sau romanticwinking big grin Funda?

| drlovetpu a răspuns:

Vorbeste cu ea direct...nu ai de unde sa stii dar poate ca si ei ii place de tine, dar asteapta sa faci tu primul pashappygood luck

| Shey a răspuns:

Dacă tu o placi pe ea ar fi bine să-i mărturiseşti sincer
sentimentele. Cu adevărat poate îţi e greu, te gândeşti că nu o să accepte şi altele, că te consideră nu ştiu cum şi nu ştiu ce... Însă atâta timp cât ştii că este o fată drăguţă, bună care îţi şi este prietenă (sau nu, dar o cunoşti câtuşi de puţin) trebuie să-i spui.
Sfatul meu sincer, ar fi să-i mărturiseşti într-un mod mai diferit, nu doar să o chemi undeva şi să-i spui : "Te plac! Vrei să fi cu mine?", nu ar fi mult mai frumos dacă, ai înterpreta un mic "şcenariu romantic". Îi trimiţi un bileţel sau rogi pe o prietenă de a ei să o anunţe că cineva o aşteaptă într-un parc sau într-un loc frumos, iar atunci când eşti faţă în faţă cu ea să nu îi spui din prima, vorbşti cu ea câteva minute, vă mai plimbaţi... aşa de distracţie, iar la final îi spui doar că o placi foarte mult şi că până acum nu ai avut curajul să-i spui de sentimentele puternice care se năşteau în inima ta.
Eu una consider că ar merge şi ai impresiona-o prin gesturi şi vorbe blânde, timite în mare parte.
Eu una îţi urez succes! Fă-ţi curaj, fiindcă încearcarea moarte nu are.