| Sting99 a întrebat:

.am o intrebare legata de masturbare. Am 16 ani si ma masturbez si ejaculez foarte repede. Din cate stiu eu asta se intampla pentru ca creierul meu se obisnuieste cu chestia ca trebuie sa ejaculez, asadar o fac mai repede. Deci daca nu ma mai masturbez pe timp indelungat creierul o sa uite senzatie si o sa scap de ejacularea rapida? Funda la cel mai bun rapsun!

Răspuns Câştigător
| rvsmady a răspuns:

Salut. Nu chiar din contra cu cat timp te apti cu atat o sa fi mai dorit si o sa ejacuiezi repede. trebuie doar sa iti prelungesti tu timpul de masturbare. adica nu trebuie sa te masturbezi non stop pana ejacuiezi, mai fa un minut 2 de pauza eraia din noua si tot asa happy mult succes

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu cât ești mai „stătut", cu atât mai repede vei ejacula.
Trebuie să înveți singur să te oprești și să te stăpânești când senzația se apropie de punctul culminant, te mai gândești și tu la vreo balenă, cât să mai te „răcorești" și continui când simți că nu explodezi în clipa următoare.
Dacă doar te abții de la masturbare, nu vei reuși niciodată să înveți cum să te autocontrolezi.

| Emilian65 a răspuns:

Daca o faci mai rar sau deloc, ejacularea nu va mai fi asa de rapida.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

De aici rezulta ca-ti creste nasul: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

| Eduard196 a răspuns:

Fratele meu! ai idee cat rau poti sa tii faci? http://vladherman.blogspot.ro/......n-act.html

| doctorandus a răspuns (pentru Eduard196):

"Am citit-o. Virgiliu Gheorghe nu e om de știință, iar cartea este o adunare de obsesii și manifestări paranoice lipsite de orice suport. Presupun că acum glumești, nu? Nu poți, în mod serios, într-o discuție serioasă, să-mi recomanzi așa ceva. Cartea ar fi revoltătoare dacă nu ar fi hilară. Și acum vorbind serios, spune-mi o carte adevărată, nu îți mai bate joc." Brigaela.