| Pro4K a întrebat:

Salut,TPU, am o intrebare pentru fete.
Ce va place la un baiat cu adevarat?
Dupa ce va uitati?

Răspuns Câştigător
| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Sincer? Nu prea stiu raspunsul. ‘)) Însă, voi încerca sa-ți răspund la intrebare cât de bine pot.
Prima data la un băiat ma atrage..fizicul. Sa arate bine. ‘)) Cred ca era de așteptat asta. Iar după, sa fie inteligent (nu m-as uita la un prost) și sa provină dintr-o familie buna. Poate o sa te intrebi de ce sa provină dintr-o familie buna. Raspunsul este simplu, sunt șanse mai mari sa fie educat daca părinții lui sunt intelectuali. Aceste 3 aspecte sunt destul de importante pentru mine:fizicul, inteligenta și educația. ‘)

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Personalitatea si caracterul ma atrage cel mai mult, fara nicio ipocrizie si ascunzisuri si bla bla. Is mai multe sanse sa remarc si sa vreau sa cunosc un tip cu incredere in el, care pare interesant si ca are ceva de spus si stie si cum s-o zica. Normal ca ma uit si la unu care arata bine, dar in secunda in care vad ca nu-i nimic altceva de capu lui mi-a si disparut interesu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

După bani.Asta caută majoritatea femeilor la un barbat siguranță financiara.

| RAY a răspuns:

Dupa sufletul din el

| Violleta2022 a răspuns:

Alegerea o fac dupa inteligenta lui, sa fie politicos si sa vorbeasca frumos, sa fie educat si manierat, sa fie imbracat curat si sa miroasa frumos.

| Plato a răspuns:

Doamne -> suflet, caracter, personalitate, educatie, respect, potențial patern, principii, perspectiva etc.

Panarame mizerabile -> bani, masina, 6pack, freza, haine etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au simțit fetele să răspundă...

| Delcatty a răspuns:

Dupa masculinitate, in principiu. O sa explic ce inseamna asta:
- putere. O sa imi doresc sa fie stapan pe sine, sa stie multe lucruri (cunoasterea inseamna putere, nu-i asa?) si sa ma poata ajuta daca sunt jos. Nu te gandi ca vreau un insensibil, toti mai plangem uneori si e de inteles. Ba chiar curajul sa plangi in fata iubitei o consider o virtute impresionanta care are de a face cu sinceritatea.
- sa fie sincer, cu tact, dar sa nu se fereasca daca are ceva de zis. Sa comunice cu mine decat sa faca chestii pe la spatele meu. Orice are rezolvare. Mai vreau sa fie un om asumat care, chiar daca greseste, sa recunoasca. E ok, toti o facem de oaie uneori. Nu vreau un invincibil ca iubit, vreau un om cu toate imperfectiunile sale. happy
- nu vreau manipulatori. Asta e mai mult o chestie personala si pot sa zic ca m-am invatat minte. Acum, manipulatorii cu vrajelile lor imi par atat de superficiali si de aroganti incat imi creeaza sila si ma fac sa ma intreb "ma, fata, ce am facut de ma crede omul asta atat de proasta incat sa incerce macar?". Vrei ceva anume ce s-ar putea ca eu sa nu vreau? Incearca cu alta, nu-s singura tipa din lume.
- compatibilitate in valori, in gusturi si in idei. Nu o sa gasesc o sosie, dar sa fim cat mai asemanatori cu putinta, altfel vorbim limbi diferite.
- nu am pretentii financiare, poate sa aiba orice venit, dar, daca are o situatie materiala mai proasta, sa fie dispus sa nu ramana asa toata viata. Cum nici eu nu as suporta sa fiu lipitoare pe banii altuia, mi-ar fi greu sa intretin pe cineva o viata intreaga, pe cineva care are sanse mari sa fie cu mine doar fiindca are de unde profita. Aici nu vorbesc de situatiile de criza, de exemplu de un handicap care nu il lasa sa munceasca, asta e altceva.
Vreau un om care isi dorește schimbarea in bine pe toate planurile.
- daca treaba devine serioasa, sa isi doreasca o familie si sa fie interesat de a oferi un exemplu bun unor viitori copii. Retroactiv, sa nu isi faca deziluzii, de exemplu sa se trezeasca ca vrea 10 copii, clar nu as fi in stare, dar 2-3 urmasi tot vreau sa am. Cum mi-o fi soarta.
- monogamie. Nu ma lua cu "hei, dar in 2019 e acceptabil sa ai relatii deschise, fii si tu mai open minded", ca nu ma entuziasmează deloc. Ori fidelitate, ori o luam pe drumuri separate.

| Lizuca1234 a răspuns:

Inteligenta,educatie,spontaneitate,sinceritate. Sa aiba mainile si picioarele extrem de curate, cu unghii taiate scurt. Personal nu ma intereseaza banii, atat timp cat exista respect, intelegere si fidelitate.

| madaEu a răspuns:

Daca arata bine la prima vedere e ok, sa nu miroasa urat sa vorbeasca frumos. Sa aiba patratele si sa isi faca freza in fiecare zi. Funda plsssssss!