| Tony998 a întrebat:

Am o intrebare serioasa. Sunt impreuna cu o fata de la mine din liceu de aproape 2 luni. Am iubit-o enorm incat m-am certat si cu ai mei pentru ea. Nu stiu, parca acum nu mai simt atractie pentru ea, desi imi doresc. Nu vreau sa ma despart de ea, ci sa simt din nou ce am simtit pentru ea. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| 09Ioana09 a răspuns:

Odata ce sentimentul s-a pierdut nu ai cum să mai simți la fel. Dacă ai ajuns sa nu mai simti la fel ca la inceput însemna că nu e sa fie si nu mai ai ce cauta în relația respectiva. Faptul că nu vrei să te desparți de ea e datorită atașamentului pe care îl ai față de ea. Acest atașament pe care îl ai, ai inceput să crezi ca e iubire dar de fapt nu e. Ne atasam si de simple persoana, prieteni etc. Dacă nu mai simti acea iubire pe care o simțeai nu prea mai ai ce sa cauți în relația respectiva.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea mai ai ce să faci în situații de astea, când atracția se duce, se duce. puteți eventual încerca să faceți ceva diferit împreună

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu a fost dragoste, doar o ambitie de moment, daca acum nu mai simti atractie pentru ea.

| Andreeush a răspuns:

Poate a fost o simplă atracție care acum a trecut.

| Sofer a răspuns:

Întotdeauna părinți se baga peste relații. Ca sfat nu o lasă că iubire între voi sigur exista