| carbon21 a întrebat:

am o întrebare, sunt cu o fata de 10 luni, la început totul era bine și frumos, imi arată ca ma iubea, imi scria cât de mult tine la mine, când mergeam undeva ma ținea aproape tot timpul de mâna, imi arată afecțiune. Iar acum într-adevăr in ultima luna nu pot sa zic ca ne-am certat dar au fost unele discuții pe diferite teme mai aprinse. Dar totul ii ok între noi. Dar când de exemplu ieri am fost in oraș parca nu mai imi oferea atâta atenție, dar tot vedeam ca ii interesată ca ma privește cu drag, dar eram și cineva din famila ei. Sa fie asta cauza? Plus ca e si stresată cu majoratul, plus ca a avut si admitere la facultate, și nu a intrat unde a vrut și mi-a zis ca eșecul asta a maturizat-o. Și mi-a zis ca are nevoie și ea ca sa se uite la seriale și la ce-i place pe yt. Am fost chemat sa merg cu ea la mare. Mai ii interesată de mine sau care-i problema? Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E interesată, stai chill. o simți și fata nevoia să fie un pic singură, o fi dezamăgită din cauza eșecului și trebuie să-l regumege singuă

| Freya1 a răspuns:

Asta nu e o problemă din care sa iti faci griji. Orce om are nevoie la un moment dat de spatiu persoana si sa fie singur, nu poate mereu sa te bibilesc si giugiuleasca.Plus de asta tu ii oferi ei la schimb aceias afectiune? Ca daca nu e normal sa se fi plictisit sa tot bibileasca doar ea.

| carbon21 explică (pentru Freya1):

Pai la început poate mi-a oferit ea mai multă afecțiune pe parcurs am fost la egal zic eu, iar acum cred ca eu.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu ea despre problemele pe care le aveți.
Dacă nu există comunicare atunci relația nu va dura mult.

| carbon21 explică (pentru Andreeush):

Dacă a durat atâta, sigur mai durează. Nu știu de ce ne stresam atât, avem o relație frumoasa cu multe amintiri.

| Rux04 a răspuns:

Bună, te sfătuiesc să vorbești cu ea. Poate este stresată din cauza motivelor enunțate mai sus. Numai de la ea poți afla ce are pe suflet. Fără comunicare nu va funcționa relația.

| carbon21 explică (pentru Rux04):

Pai mi-a zis ca ii stresată, ma gândesc ca ii interesată de mine și ca ma iubește doar ii stresată și vrea sa fie bine cu majoratul. Doar ca are nevoie și ea de spațiul ei, nu poate sa vorbească NON stop cu mine, pentru ca mai are treaba, își ajuta familia. Plus ca ieri eram cu fratele ei și cu verișorii mai mici.