| thedj a întrebat:

am o intrebarea scurta care ma framanta si nu stiu cum sa-i fac fata. Ma simt enorm de singur dupa ce am fost parasit de fosta si nu stiu ce pot sa fac cateodata am un cosmar din trecut care ma poate deprima chiar si cateva zile. Mi-as dori sa nu ma simt atat de singur asta e una din temerile mele mari, singuratatea. Ce as putea sa fac sa nu ma mai simt singur, de iesit, ies afara insa tot singur deoarece nu am cu cine iesi insa nu e asa placut singur dar merge cat de cat. Dar incep sa imi pierd mintile cu singuratatea asta, ce as putea sa fac sa scap odata si sa am mai multa incredere in mine insumi, nu vreau sa dramatizez si mai tare, aveti vreun sfat?

Dau funda si va rog fara raspunsuri idioate daca aveti un pic de bun simt, multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele relatii sunt pasagere. Trebuie sa intelegi asta si sa faci tot posibilul sa depasesti momentul asta! Gandeste-te ca, oricat de putin sau mult a durat, au fost momente de neuitat, momente frumoase si ai fost norocos pentru ca ai avut ocazia sa simti cum e sa fii fericit.
Accepta ce a fost, mergi mai departe cu capul sus si ...fii sigur ca singuratatea n-o sa te bantuie toata viata. E un sentiment neplacut,intr-adevar,dar poate fi depasit. Sunt sigura ca ai vise,planuri de viitor, dorinte... ei bine, lupta pentru acele vise, planuri si dorinte si fa tot posibilul sa se indeplinesca.
Ambitioneaza-te si reuseste. Asta o sa te faca foarte mandru de tine, multumit si nu in ultimul rand, fericit. Ajuta-ti apropiatii, fii alaturi de parintii tai.
NU esti singur. NIMENI nu e singur. Doar noi avem impresia ca suntem singuri.
Nu stiu daca esti o fire sociabila, dar la un moment dat, vei intalni persoane care-ti vor semana mai mult sau mai putin si care te vor accepta asa cum esti!
Te simti singur pentru ca ..ai un gol in suflet si golul acela poate fi greu umplut.
Si ce daca te plimbi singur? Fa ceva cu timpul asta... nu-l lasa sa treaca asa, de'am pixu'.
Viziteaza locuri, admira peisaje mirifice, FA CEVA, iar restul va veni de la sine.
M-am uitat la un film care m-a impresionat foarte mult. Ti-l recomand cu toata caldura; vei invata multe din asta. Cauta pe net, filmul '' Now is good''
Daca nu l-ai vazut deja, merita sa-l vezi. E o lectie de viata si, poate asa, te vei ambitiona si vei deschide ochii. Poate asa, vei capata mai mult incredere in tine, te vei bucura chiar si de cele mai marunte lucruri si ...vei fi altfel.

Hai, te pup.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu pot sa cred ca te afecteaza asa mult faptul ca teo parasit o fata.tu ca baiat ar trebui sa arzi tot ce misca fara sa pui suflet, crede-ma fa asta si vei fi happywinking

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa gaseste o alta fata care sa te iubeasca si sa tina la tine.Nu te lasa influentat de experienta nefasta pe care ai avut-o cu fosta, ai nevoie sa cunosti fete si oamnei noi.Pe viitor trebuie sa te implici intr-o relatie.Esti genu de om care vrea sa fie alaturi de cinvea, te-ai obisnuit cu asta si acume foarte greu. Uneori e bine sa fii singur-ai mai mult timp pentru tine.Dar daca ai o problema sau cauti sa iti spui durerea e naspa (dca nu ai pe cineva alaturi sa te asculte.

| Raiiiisa a răspuns:

Niciodata sa nu te consideri parasit de cinevahappy oamenii vin si pleaca din vaiat noastra, si orice relatie are si un sfarsit chiar daca acesta doare de cele mai multe ori.

Ai o problema cu singuratatea.Pe afara iesi tot singur,deci asta insemna ca nu ai prea multi prieteni sau nu ai deloc, ceea ce nu e bine.
Trebuie sa inveti sa socializezi cat mai mult sa nu fii timid si inchis in tine, si asa iti vei face si prieteni.
Din nou, increderea nu trebuie sa lipseasca din caracterul nimanui. Daca ai incredere in tine si ceea ce poti tu, nimic nu este imposibil.Ai sa vezi, dar pentru asta ai nevoie si de ambitie.

Incearca sa-ti ocupi timpul cu diferite activitati, poti sa incerci sportul(nu stiu cat de mult iti place)dar este foarte folositor.
Multa bafta!

| OMEGALIN a răspuns:

Si eu sunt singur,eu nu am fost parasit,eu tin la o fata dar ea nu ma vrea,dar eu tot insist, tot la ea ma gandesc, nu ma pot plimba decat singur, simt si eu ca innebunesc, dar nu am ce face...stau si sper ca timpul sa rezolve totul
Eu m-am apucat de scris, poezii si chestii de genul, incearca, poate ajuta happy

Răspuns utilizator avertizat