| master2000Vlad a întrebat:

Am o mare problema. Am 16 de ani si cred ca incepe sa mi placa de un baiat ( precizez ca eu sunt tot baiat in cazul in care nu mi-ati citit numele ). Suntem colegi de clasa si ne-am apeopiat foarte mult in ultimul tip. La revelion a aratat foarte bine si chiar ma gandeam serios sa ma ling cu el. Si el ma considera o persoana super, dar nu cred ca din acelasi punct de vedere.
Acum vor urma cateva sleepover uri, excursii la mare si chiar si tabere si daca vom fi amandoi beti ma gandeam as putea actiona in vreun fel.
Voi ce ziceti? Chiar nu stiu ce ar trebui sa fac.
Tin sa mentionez ca nu am avut o iubita pana acum. Evident, am avut crushuri dar pur si simplu sentimentul nu a fost reciproc.

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Ignora ura din comentarii. Chiar si psihologii afirma ca e normal sa apara astfel de ganduri mai ales in adolescenta, ganduri care nu provin neaparat din faptul ca esti gay ci dintr-o dorinta de a studia corpul uman, de a compara corpul tau cu al altui baiat.
E intr-adevar foarte riscant ce vrei sa faci, mai ales ca esti la o varsta la care si eu aveam dubii legate de sexualitatea mea asa ca pana nu am experimentat nu am putut ajunge la o concluzie clara (fiind si curios din fire). E riscant ce vrei sa faci pentru ca o actiune directa, (fara a avea o siguranta ca e ceva reciproc sau macar ca prietenul tau iti accepta orientarea si e discret in legatura cu asta) se poate termina intr-o cearta sau chiar la raspandirea zvonului ca esti gay, lucru care este foarte blamat la noi.
Sfatul meu? Sa stai de vorba cu el pe tema asta dar fiind foarte discret. (trebuie sa aveti un prieten comun mai efeminat)O barfa de genul cred ca ar functiona: "Mi se pare ca X e putin gay, ce parere ai despre asta?"
Daca vrei sa mai vorbim, trimite-mi pe privat adresa ta de skype si ne scriem acolo.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa te lingi cu el? Scarbos!

| MCRgurl a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce?

| MCRgurl a răspuns (pentru Violleta2022):

Chiar nu iti recomand sa incerci ceva doar pentru ca il vezi ca e beat.Nu e corect fata de el si iti distruge orice sansa (oricat de mica ar fi ea) sa te apropii de el.Iar daca tu crezi ca esti atras de baieti doar pentru ca pana acum nu ti-am mers cu fete, atunci iti recomand sa incerci sa mai cauti fete pana esti sigur ca nu simti niciun fel de atractie fata de ele si sa te dai pe baieti definitiv.Sa fi gay e perfect normal insa trebuie sa fi 100% sigur ca asta e cazul tau.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MCRgurl):

Baiete, casca bine ochii cui raspunzi, ca nu eu am pus intrebarea, ci userul: master2000Vlad!

| MCRgurl a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ma lua pe mine cu baiete, deoarece in primul rand sunt fata si in al doilea rand nu ma cunosti ca sa mi te adresezi in felul acesta.Initial ti-am raspuns tie la comentariu cu intrebarea "De ce?" iar apoi am vrut sa ii las lui raspunsul de mai sus dar datorita unei erori TPU raspunsul ti-a fost trimis tie si nu lui.Ok, am facut o greseala.Calmeaza-te,ca n-am dat cu parul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MCRgurl):

Nu te poti astepta sa se stie ca esti fata sau baiat, atata vreme cat nu te-a dus capul sa-ti alegi un nickname din care sa se vada clar sexul, deci, usor de a induce in erorare.

In al doilea and, nu aveai de ce sa-mi pui mie intrebari, eu m-am adresat direct celui care a pus intrebarea si te sfatuiesc sa faci la fel.
Nu esti aici sa-mi comentezi opinia, nu ti-am cerut-o asa, ca, te invit sa-ti vezi de raspunsuirle directe pe care trebuei sa le dai celui care intreaba, nu sa intrii in polemici cu alti useri.

| master2000Vlad explică (pentru Violleta2022):

Are " gurl " in nume. credeai că e baiat?
in fine, am aceeasi intrebare ca și ea. de ce e scarbos?

| minrest a răspuns:

Da, omule, astia sunt din pacate marea majoritate a gay-lor, profita de betia altuia, de inabilitate altuia de a comunica cu fete, de orice. Chiar daca il prinzi pe unul beat si te lasa sa, scuze, ii faci sex oral, a doua zi va fi treaz si e posibil sa te bata mar. Ramai la fete, sunt greu de cucerit, dar merita efortul.

| Kira5854 a răspuns:

Doresc sa incep asta cu un simplu : IGNORA-I PE CEI DE MAI SUS CARE AU PREJUDECATI.
Daca tu crezi ca esti gay sau bisexual, atunci incearca. Dar, incearca doar daca esti supus si la consecinte pentru ca sansele sunt 50-50. Poate ai nimerit bine din prima, iar tipul va fi interesat de tine, dar e posibil si sa fi respins, sau sa se afle mai departe. Daca esti dispus sa "te afirmi" ai putea sa incerci. Poate petreci mai mult timp cu tipul respectiv si te apropii treptat. Ce stii despre acest prieten? are iubita? a avut iubita? daca a avut, de ce nu a mers? Pune putin lucrurile cap la cap pentru a afla daca tipul ar putea fi interesat sau nu de tine. Uneori, este ceva uman sa te indragostesti de o persoana, doar pentru caracter, indiferent ce statut social are sau ce sex are. Acum depinde de preferinta fiecaruia.

| copilaroasa2k17 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ramai la fete chiar daca pana acum nu ti-a prea mers, dar e plina balta de peste... Si chisr daca tu il placi pe prietenul tau in acel fel, e posibil ca el sa nu o faca si din asta s-ar putea strica o prietenie si imaginea ta...

| незнакомкa123 a răspuns:

Nebuni!

| OrbulCuVedere a răspuns:

Se duce dracu lumea asta...

| Drimmero a răspuns (pentru OrbulCuVedere):

Absolut de acord!

| Dia_Alin_1999 a răspuns:

Bro ce ești tu de numește Bisexualitate, și să o luam așa : dacă începi a te da de gol el își va face o părere proastă despre tine și prietenia voastră o să se ducă de rapa, încearcă să vă cunoașteți mai bine poate chiar reușiți să dați o **** impreut ( glumeam

| Hitrul a răspuns:

LOL GAY!
Lumea asta a aiurit cu totul!

| Hitrul a răspuns:

Ramai la fete omule, mai bine nu te fa in homo pentru ca mai curand vei regreta