| Jms a întrebat:

Am o mica intrebare!
Cand este penisul in stare erecta ar trebui sa se decaloteze singur?
Eu pot sa il decalotez si in stare erecta si in stare fleasca!
P.S. am 14 ani!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul intrarii in erectie a penisului, dimensiunea acestuia creste atat in lungime cat si in grosime intr-o anumita masura. In schimb datorita faptului ca lungimea preputiul ramane nemodificata, rezulta un proces de retragere partiala a preputiului de pe gland, care se poate dezveli/decalota mai mult sau mai putin de la caz la caz. Decalotarea completa a glandului si miscarea preputiului dealungul corpului penisului se produce numai daca acest proces este ajutat prin folosirea maini/degetelor. Multa sanatate!

| Jms explică (pentru corbulalbrosu):

Pai la mine cand este in stare erecta sta decalotat cam un sfert... adica asa sta singur!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal sa se decaloteze singur.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ar trebui singur cel putin nu asa devreme dupa 20 de ani cand vei avea mai multe partide se va rupe ata si se va intampla sa se decaloteze in stare erecta singur.

| aXy99 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Tie ti s-a rupt? laughing

| SzoboSintiaAlehandra a răspuns:

O sa ti pice