| DieterBortscher a întrebat:

Am o prietena, care are un "caracter" care ma da pe spate. Nici nu stiu daca ma place sau nu. De ce?

Am vorbit cu cativa prieteni de ai mei care m-ar putea ajuta cu asta. Ei spun ca sunt momente in care ea se uita dupa mine (am observat si eu asta cu coltul ochiului). Sunt momente in care daca iesim mai multi prieteni in oras, tinde sa stea in preajma mea. Nu e o fata "rea". e chiar de treaba. Am fost la ea acasa de mai multe ori, dar intr-o zi eram doar eu cu ea, singuri. Am deschis subiectul asta cu dragostea, si ea ma asculta cu un zambet cald, si eu la fel. E genul ala de fata care nu i-ar placea sa vada lumea ca e impreuna cu cineva, sau ceva gen "pudica" (daca sunt in preajma colegelor ei de clasa ma evita complet, probabil din cauza asta), dar daca sunt la ea acasa e foarte deschisa. Ba chiar mi-a spus unele "probleme" pe care m-a pus sa nu ii le spun nici prietenei sale. Sora ei a venit o data in camera la noi, si auzind subiectul, a spus ca mie imi place de ea. Desigur, a zambit putin si si-a scos sora din camera. Are o prietena care sta mai tot timpul cu ea. I-am spus ca o plac pe prietena ei, iar prin surprinderea mea, ea chiar ma sustine si in ziua de astazi. Nu a sarit cu "ce ai jif ca nu se uita la tine". Ba chiar mi-a spus ce ii place si ce nu.

Intrebarea mea e: Cum pot sa ma apropii si mai mult de ea si sa ii spun ca o plac? Habar nu am daca ma place sau nu (poate deduceti voi ceva din asta).

PS: Toti care o cunosc ma compara cu ea. Multi spun ca ne potrivim in foarte multe privinte. Efectiv, nu vad vreo asemanare "logica", doar cateva. Poate ei vad ceva ce eu nu vad deocamdata. Voi ce spuneti?

Nu vreau raspunsuri flegmatice. Vreau doar sa stiu cum pot sa ma apropii de ea, avand in vedere ca e o persoana pudica (doar in public).
Nu pot merge deocamdata la ea acasa, deoarece s-a mutat din oras la vreo 15 km de mine, dar vine destul de des pe aici. Mai astept juma' de an pana cand iau carnetu'

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Aparent ba da, e vorba de chestua de sange in.

Fii barbat si intreab-o, ori reusesti ori nu te mai amagesti, oricum e mai bine decat asa.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atacul direct.

| mentholinks a răspuns:

Metodele clasice dau cele mai bune rezultate. Cumpara-i cate o floare, ciocolata cand vine, invit-o la o cafea, suc sau ce beti voi. Cand mergi cu ea pe strada incearca sa o iei de mana. Daca ii spui direct in fata, stii mie imi place de tine si ea e mai pudica nu e prea ok.

| Pool77 a răspuns:

Un sfat?
Poate daca ai avea sange in... i-ai spune ei ca o placi si nu prietenei ei?

| DieterBortscher explică (pentru Pool77):

Prietena ei vazuse ceva ciudat si m-a intrebat daca o plac sau nu. (asta nu am mentionat in intrebare). Prietena ei l-a intrebat si pe prietenul meu cel mai bun daca o plac pe ea, dar el m-a aparat si a spus ca nu stie laughing. Nu e chestia de sange in., dar nici nu stiu cum poate reactiona.

| DieterBortscher explică (pentru Pool77):

God

| Pool77 a răspuns (pentru DieterBortscher):

Aparent ba da, e vorba de chestua de sange in.

Fii barbat si intreab-o, ori reusesti ori nu te mai amagesti, oricum e mai bine decat asa.

| SandraEve a răspuns:

Te place un pic, altfel nu ti-ar fi acceptat atat de mult prezenta in preajma ei, nu ramanea singura cu tine acasa, nu iti spunea secretele acelea
Eu zic ca ar trebui sa ii spui ca o placi, dar cand sunteti doar voi doi. In public s ar putea rusina, nu stii cum ar putea reactiona. Merita sa incerci