| bogdannn9696 a întrebat:

Salut, TPU.
Am o problema adica nu stiu daca e exact o problema.
Bun, am 17 ani sunt din Cluj si de ceva timp imi tot pun o intrebare " De ce nu am prietena? " Ma tot uit pe strada cum altii (aici ma refer la o fata si un baiat) se tin de mana, se saruta si am ajuns sa ma tot intreb "de ce eu nu pot face aceelasi lucru?" E adevarat ca sunt putin timid, asta datorita faptului ca nu am avut pana acum nici-o prietena, doar cand eram mai mic si pe atunci nu realizam ce inseamna o relatie... Si ma enerveaza ca vad pe strada de multe ori cocalari cu cate o fata mult mai draguta decat ei si ma tot intreb "ba asta cum dracu o facut?" Nu sunt genul de baiat care sa se bage in seama si unde nu ii fierbe oala. Acum referitor la asapectul meu fizic, ca pot sa va zic? Am 1, 70, sunt potrivit sa zic asa (adica nici prea slab, nici gras, balanta s-ar intrepta mai mult spre slab), deci pot sa spun ca sunt mai mult ca si multumit de aspectul meu fizic, si nu imi este rusine de acesta. Daca v-a raspunde vreo fata, si vrea sa isi dea cu parerea legat de aspectul meu fizic, o sa ii las facebook-ul pe privat.
Acum in continuare as vrea sa va cer ajutorul, nu pot sa pun doar o singura intrebare pentru ca sunt mai multe si nu am sa le insir pe toate, acum astept sa ma ajutati, sa va dati cu parerea si sa imi spuneti cam ce ar trebui sa fac.
As vrea foarte mult sa ies cu o fata in oras, dar nu prea cunosc multe fete si pe cele pe care le cunosc sunt prietene bune si majoritatea cu prieten.
Si legat de "agatat" cum as putea proceda? Sa zicem ca vad o fata pe strada care e draguta si as dori sa incep o conversatie cu ea sau sa mergem la un suc sau... intelegeti voi. Si mai apoi daca vad o fata pe facebook care la fel, e draguta si as dori sa incep sa vorbesc u ea si apoi sa ii cer numarul de telefon, o intalnire... cum sa procedez, fara sa ma fac de rusina sau sa zica mai apoi "ia inca un fraier care imi scrie pe facebook".
Ok, pai multumesc si astept raspunsurile voastre.
O zi buna.

2 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Nu exista tehnici de agatat...
Trebuie sa fii tu insuti.
Si eu am fost mai timid dar am trecut peste.
Cand vezi o fata draguta, care iti place baga-te in seama cu ea.
De exemplu:

Buna, scuza-ma dar ochii tai fermecatori m-au atras spre tine. Ar fi prea mult daca ti-as cere prea mult.

Nu incerca sa folosesti diferte personalitati, replici de agatat care nu te caracterizeaza.
Originalitatea e totul.

O zi faina!

| Love4Music a răspuns (pentru Love4Music):

*ti-as cere nr de telefon