| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu epilarea in zona intima(sunt baiat).
Folosesc un bic si spuma de ras...si de fiecare data ma irit groaznic si ma ustura si apar bubite rosii...ce as putea face sa nu se mai intampla asta?

In zona intima trebuia spalata zilnic...nu?

FUNDA

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Da, se spala zilnic si chiar de 3 ori pe zi, naiba stie de unde iti pica un oral si nu vrei sa faca hepatita gagica. happy

apoi, cu epilatul nu e greu, incearca intai o masina de tuns la 0, gasesti cu 70 de lei ceva de calitate.

apoi iei si cu lama dar nu in raspar ca te urci pe pereti. dai bine cu spuma inainte si dupa aia cu o crema nivea ceva aftershave de calitate care sa nu te usture.

bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Zona intima trebuie spalata zilnic, mai ales vara ca transpiri.
Foloseste crema epilatoare cel mai bine.
Te pup!

| Medeline94 a răspuns:

In principiu este ok ca baiat sa ai astfel de igiena. In primul rand nu recomand BIG-urile, cel mai ok sunt cremele epilatoare. Incearca crema epilatoare de la farmec pentru piele sensibila..costa in jur de 8-9lei si este poarte ok. Take care!