| Slow08 a întrebat:

Salut, Tpu.Am o problema cu o colega de servici. Lucrez de un an de zile la un magazin, si cu aceasta fiinta am avut tot timpul probleme.Problema ca eu ma simteam atras de ea de la inceput, si nu voiam sa am de a face cu ea, pentru ca eram sigur ca daca exista atractie, nu dureaza foarte mult sa ma si indragostesc de ea, si cred ca asa s-a si intamplat.De la inceput, ma saluta, ( ii raspundeam pana cand am vazut ca o arde in mistouri, dupa aceea i-am spus ca nu merita sa o mai salut, si a inceput sa ma jigneasca ca de ce nu o mai salut, apoi eu am ignorat-o total.Chestia care ma enerveaza cel mai tare ca se baga mereu cu mine in seama, chiar daca i-am spus sa ma lase in pace.Acum ne aruncam amandoi vorbe urate gen " tampit, proasta, dispari, adio ( dar cand a spus adio trebuia sa-i spun, dar ce am fost impreuna? ca nu era prima data cand imi spunea cuvantul "adio".Dar nu inteleg de 1 an de zile sa nu te ma lase in pace ori e nebuna, ori e obsedata de mine.Am inteles de la un fost coleg care a lucrat acolo, ca are prieten, dar umbla si cu un coleg de aici, ( eu banuiam asta ).Eu de multe ori ce banuiesc c-am asa este.Problema este ca din cauza ei nu mai pot sa ma concentrez la lucru parca de la un timp ma simt asa inutil, intr-un fel m-as razbuna pe ea, pentru tot rahatul asta care mi la facut.Aseara am trecut pe langa blocul ei, si cred ca era in geam, si mi se parea ca ea era ( desi nu stiu sigur ).As vrea sa -i demonstrez intru-un fel ca nu se poate juca cu mine, chiar mi-ar face bine daca as baga un pic frica in ea.Pentru ca am observat ca de cand am avut probleme mai "mari" cu ea si colegele s-au schimbat fata de mine.Nu ma mai saluta ca la inceput, (cateodata aproape ca nici nu ma vede ). Sunt sigur ca doar din cauza ei am si aceste probleme.Dar daca e asa cum spun eu, de ce se razbuna? Asta chiar nu o inteleg, de ce nu ma lasa in pace? Chestia ca are colegi sa o sustina la rautatile ei, eu nu prea am. Daca nu as fi simtit ce simt in momentul asta pentru ea, nu m-ar deranja ce face, dar ma simt atras de ea ( daca nu si indragostit ).Dar simt ca sunt si indragostit de ea, si o si urasc in acelasi timp si chiar as vrea sa o fac sa sufere, eu spun ca am iertat-o prea mult timp.La inceput imi spunea ca sunt trist si plictisit daca ea nu mai este cu mine in schimb, imi spunea ca ma simte fericit cand o vad pe ea, dar ii mai bagam cate una si ii spuneam te oftici ca nu te bag in seama, dar am vazut-o ca s-a inrosit la fata, eu filtram cu o colega de pe raionul ei in momentele acelea ( ea nu se impaca prea bine cu ea, si ma gandesc ca din cauza ei ar fi plecat acea fata, sigur ii baga strambe la sef. Eu am intrebat-o odata pe acea fata cu cine a avut ptobleme, dar nu a vrut sa spuna, eu sunt sigur ca doar cu ea a avut probleme.Am intrebat-o odata daca isi da demisia, si a spus nu mai stau cu tine, si imi spune ca ti-am zis eu ca ajungi sa ti la mine, si dupa i-am raspuns ca si tu la mine, sigur si a plecat.De multe ori treceam pe langa ea ( ca nu aveam ce face ) si imi spune asa-i ca ai vrut sa ma vezi, iar eu ii raspund ironic nu.Tu ai vrut sa ma vezi tot timpul.As vrea sa imi dati niste idei cum scap de nebuna asta, s-au cum fac sa sufere cum ea face cu mine? Ca intreaga la minte, sigur nu este

Răspuns Câştigător
| Lola203 a răspuns:

Eu zic sa nu te complici cu ea. Incearca sa o ignori complet. Gen daca trece pe langa tine si iti arunca una din rautatile ei, te prefaci ca nici n-ai auzit-o, nici nu te uiti la ea, poti zice ceva de genul: "mi s-a parut ca aud un zgomot" si pleci mai departe fara sa te uiti la ea. Eu nu cred ca e o idee buna sa o abordezi sau sa-ti exprimi sentimentele, chiar nu merita pentru ca:
1. In primul rand nu pare ca o duce capul, pare chiar proasta.
2. In al doilea rand e foarte imatura, adica rautatile astea pe care le face ea le fac copiii de clasa a 4-a
3. E o curva care are barbat acasa si totusi si-o trage si flirteaza cu toti colegii de munca.

Nu vad de ce ai vrea sa fii cu o curva proasta si imatura. Deci ignor-o complet, crede-ma, o va deranja foarte tare. Serviciu usor!

P.S. Daca vrei sa-i faci si tu rau ai putea merge la manager sa-i spui ca nu-si face treaba sau de ce nu, ca te hartuieste sexual.

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu nu inteleg care e problema ta. Tu o placi, e clar ca si ea te place...si in loc sa va luati o camera si sa rupeti patul, voi va jigniti? Du-te frate la ea si spune-i ca o placi si vrei sa stati serios de vorba sau spune-i direct ca o iubesti...s-ar putea sa te surprinda in mod placut.

| xutza a răspuns:

Cel mai bine ii spui in fata ceea ce ai simtit de la inceput pentru ea si sa treceti la amiabile. A fost greseala ta ca nu ai stiut sa o abordezi de la inceput. o invitai la o cafea si vedeai ce iese. acum, trage-o de o parte si spune-i ca ai o atractie ciudata pentru ea si te incita certurile dintre voi. poate se lasa cu o intalnire sau macar afli ce are fetita in cap. exprima tot ce simti, nu sta ca sarcofagul. zi-i totul pe fata si termina balamucul. In cel mai rau caz, iti schimbi locul de munca sau faci schimb de tura cu altcineva ca sa nu va mai intersectati

| ASDADA a răspuns:

Dai cu capu in gura

| Slow08 explică (pentru ASDADA):

Care dintre ele? rolling on the floor

| ElenaElena2002 a răspuns:

Schimba-ti locul de munca ☺