| Flaviu2000 a întrebat:

am o problema foarte mare.Va rog sa luati in serios tot ce scriu.
Am o relatie la distanta, cam vreo 3h 30min Oradea-Alba Iulia,si ea s-a hotarat sa vina la mine dar nu o lasa parintii,are probleme cu rinichii si se tem, eu am spus ca o voi proteja din rasputeri dar tot nu au vrut.Toate astea au durat 3-4 zile.Azi m-am hotarat sa merg eu la ea dar nu cred ca ma lasa parintii...nu stiu ce sa fac vreau sa o vad, o iubesc enorm de mult si nu pot trai fara sa o vad. Daca mi-ati putea da niste sfaturi.Multumesc anticipat dau funda...

Răspuns Câştigător
| CtrlAltDelicious a răspuns:

Apeleaza la parinti,si eu am avut o relatie de genul si o situatie de genul,vorbeste cu parintii,fa-i si arata-le cat de mult o iubesti pe fata respectiva,spune-le cat de mult va iubiti unul pe celalalt si ca ea vrea sa vina la tine dar nu poate,la un momentdat o sa-si dea seama cum stau lucrurile,spune-le parintilor tai sa ia legatura cu parintii ei, daca e ok situatia si daca puteti sa vedeti etc.
Fa-ti curaj si vorbeste cu parintii, daca nu risti nu castigi.
Bafta in dragoste, eu stiu sigur ca o sa te lase, bafta!

1 răspuns:
| Flaviu2000 explică (pentru CtrlAltDelicious):

Multumesc frumos!