| Sim5678 a întrebat:

Am o problema:

Imi place de o fata. In clasa a 5 m-am mutat in alta scoala si am cazut in clasa cu o fata. in urmatoarele zile am inceput sa o plac si de atunci tot asa a ramas. Sunt in clasa a 7 a. Uneori in timpul orei se intoarce cu fata la mine si se uita atent, iar eu cand o vad ma intorc in alta parte, nu stiu de ce poate de emotii.

Am fost in excursie in clasa a 6 a si am jucat fantanelele si am cazut noi 2 si m-a pupat pe buze de 10 ori fara sa se oftice.

In clasa a 5 a i-am spus ca o plac dar nu a reactionat pozitiv poate pentru ca eram nou in acea clasa.

Intr-o zi am intrebat-o daca are prieten si a spus ca nu dar urmeaza cu altul.
Peste cateva i-am spus ca o plac, a stats putin si sia cerut scuza dar are prieten!

1) Ma place, dar nu a avut curaj sa o spuna?
2) Ce pot sa fac ma placa si ea?

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Totimpul exista o solutie,care crezi ca este imposibila,dar nu-i asculta pe ceilalti in jur care iti zic ca nu te chinui degeaba, n-are rost, bla, bla, bla.Eu depinde iti spun ca atunci cand eram in clasa a 6-a tot i-am zis unei fete ca o plac,iar ea a refuzat,dar nu am lasat-o in pace, am hotarat sa ramanem prieteni, dar cu timpul ne-am facut prieteni foarte buni, ei si am incercat sa ne intilneam, cam vreo 2 luni a durat relatie, dar tot suntem inca prieteni.Fa ce iti spun si ea va fi a ta!
1)mai intii de toate incearca sa fii cat mai aproape de ea, atat fizic cat si moral.Adica stii cum sa incepi.Mai intii luni te duci la scoala si te comporti obisnuit, dar si linistit. Apoi cand o vezi pe ea, nu reactiona deloc, te comporti asa ca si cum nu s-ar fi intimpla nimic.Dar sa nu te grabesti sa se termine lectiile, caci va fi putintel mai complicat.
2)Dupa lectii tu o chemi pe 2 minute sa vorbiti intre voi.Tu ii zici"scuza-ma te rog ca m-am comportat cu tine in asa situatii,dar eu de cand te tin minte nu te prea inteleg si asculta-ma,hai sa fim prieteni bine? Daca ai nevoie de ajutorul meu,sau sfat una alta te pot ajuta daca vrei".Hey, amice, darnu te complica prea tare, nu e numaidecat sa tii minte ceea ce ti-am scris, doar ceva ceva.
3)In a 2-a zi comporta-te cu ea adecvat,adica intreab-o daca a facut tema cutare sau altceva,iar daca tie ceva nu-ti e clar intreab-o pe ea.Dar stii daca se intimpla ca baietii fac ceva cu ea adica o lovesc o lapaiesc,tu nu trebuie sa faci panica si sa incepi cu loviturile la ei sau cu injuraturile, fii calm si zile"Mai baieti mai, da lasati voi fata in pace, ce fete sunt putine in clasa sau ce? Dar zi asa ca sa auda si fata aia, atunci ea va intelege ca tie iti pasa(oarecum)
4)In zilele de miercuri si joi comporta-te tot asa cum in ziua de marti, dar vezi sa nu exagerezi prea tare.
5)Ei si in ziua de vineri dupa ore poti sa ii zici "Hey, nu vrei azi poate sa iesim la o plimbare in parc, sa te cunosc mai bine, oarecum.Ea va accepta propunerea(daca in zilele trecute ti-ai comportat normal cu ea)sau poate sa-ti zica ca e ocupata, dar daca e asa nu te ingrijora intreab-o daca in week-end e libera(daca iti zice ca si in week-end e ocupata atunci las-o balta)/
6)Ei si daca pana la urma ti-a acceptat propunerea tu te imbraci normal iti speli dintii te dai cu parfum, deodorant si 2 gume de mestecat,si la drum.Ei cand ai sa o intilnesti s-o imbratisezi(prieteneste),mergeti va plimbati si arata-i ca tu nu esti un ratat,minciuneste,minciuneste si iar minciuneste,daca vrei ca ea sa fie a ta,dar ai grija ce minti,caci poate sa se intimple ceva la care nu te-ai asteptat,ea va intelege ca tu esti mai altfel decat a crezut ea. Apoi cand o petreci acasa ii zici"hey,dar stii,tu chiar esti foarte buna,eu nu te-am cunoscut niciodata asa,hm, ei baby, poate o sa ne mai intalnim o data, ce zici? Ei si ii dai un pupici pe obraz.Dar sa nu grabesti situatiile, cine stie ce reactie va avea.
6)^_^ Ei, ai ajuns la final, dar nu te grabi, ca dragostea inca e pe 21%, ea mai trebuie sa se gandeasca, continua sa faci ceea ce faceai si poate veti avea ceva, dar tine minte, dragostea adevarata se i-a de la prietenia adevarata.SUCCES in dragoste guywinking

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Fata te-a refuzat si a gasit o minciunica drept motivatie. Nu mai ai ce face. Cauta alta fata.