| Bâldâbâc22 a întrebat:

am o problema mai delicata si ma framanta de aseara de cand s-a intamplat. Totul a inceput cand prietena mea a vrut sa facem pentru prima oara sex si era de foarte multe ori sceptica ca poate daca o facem o sa ne schimbam si chestii de genul dar trecand peste asta, aseara s-a intamplat. Problema noastra a fost ca am facut neprotejat si ma gandeam la riscuri dar am spus ca o luam usor si nu sarim calul daca apar dureri insuportabile. Ea era peste mine si l-am introdus usor si sunt 100% sigur ca a intrat doar capul +inca putin nu stiu sa explic dar nu tot si apoi in timp ce se misca fata spate, fata spate imi simteam capul coplesit cumva de excitare chiar nu stiu cum sa spun si efectiv simteam ca imi venea sa-mi dau drumul si apoi am iesit repede si m-am dus la baie. Am strans de trunchi sa vad poate mi- am dat drumul si nu am simtit dar era o picatura de lichid din acela preejaculator si din momentul acela am facut doar oral toata seara. Dar credeti ma ca mi-am luat spaima si astazi am cautat pe tot google care sunt consecintele si efectiv erau si sanse mici sa ramana insarcinata sau erau prea putine sanse adica nule. Nu am spus ca prima oara mi-am dat drumul dintr-un oral la inceputul partidei dar apoi m-am dus la baie ca am simtit nevoia sa urinez si m-am si spalat cu sapun si tot la fel am stors pentru ca ma gandeam daca o introduc din nou erau urme de sperma. Eu am 18 ani si ea are 16 si chiar nu stiu daca poate sa ramana. Imi pare rau ca n-am facut cu prezervative dar ma bantuie efectiv gandul ca ar putea ramane. Si atunci cand am iesit si m-am dus la baie sa vad ce este acolo nu imi dadusem drumul sau ceva, doar imi venea si de aia am iesit repede si am vazut picatura aia de lichid. Sincer mi-e super frica si ea acum la finalul lunii trebuie sa-i vina ciclul pentru ca deja ii apar cosuri si durerile de burta aferente. Va rog spuneti-mi ca nu are cum sa se intample chestia aia.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse sunt intotdeauan de sarcina, mai ales daca ati avut sex neprotejat si fata era in perioada feryila.
Cum nu ne-ai spus daca data are ciclul regulat si dacaera sau nu in perioada ferytila, nu putem stii la ce risc ai supus-o.
Totusi, de ce nu folositi prezervativul?
Nu musca, nu doare, nu manaca, nu strange, nu sugrura si nu costa mai nimic. asa ca, de ce riscati?

Oricum, un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Bâldâbâc22 explică (pentru Violleta2022):

Îl are neregulat si luna trecuta i-a venit tot pe la sfarsitul lunii dar sper sa nu i intarzie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bâldâbâc22):

Avand un ciclu neregulat NU se poate calcula ovulatia, perioada fertila si nici urmatorul ciclu menstrual.
Caz in care, este recomandat ca sexul sa fie facut intotdeauna protejat!
Deci, nu face nici un sens propozitia asta: 'sper sa nu-i intarzie", tocmai pentru ca nu se poate niicodta aprecia, calcula, sau estima, o data cand ii vine ciclu, fiindca este NEREGULAT.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca din calculele privind data la care urmeaza sa porneasca menstruatia a reiesit ca acest lucru urmeaza sa se intample pana spre sfarsitul acestei luni, inseamna ca sesul amintit a avut loc in perioada ultimelor 10-11 zile ale ciclului, adica in asa numita PERIOADA A INFERTILITATII ABSOLUTE a ciclului menstrual. In timpul acestor ultime 9-10 zile situate inaintea zilei/datei de pornire a sangerarii menstruale, fiindca in mod absolut sigur NU poate exista un ovul viabil in uter, reiese ca de asemenea este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin de fiecare data in cazul in care este intretinut sex neprotejat in toate/fiecare din cele 9-10 zile ale acestei perioade de inferilitate absoluta. Multa sanatate!

| Bâldâbâc22 explică (pentru corbulalbrosu):

Sunteti 100% sigur ca sarcina este aproape nula, nu ca nu exista dar in sanse foarte mici? Are ciclul neregulat si luna trecuta i-a venit tot pe la sfarsitul lunii sau a mai intarziat putin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul meu este valabil doar in cazul in care dereglarea actualului ciclu menstrual NU depasete 10-11 zile in plus fata de ciclul menstrual anterior.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| ywar a răspuns:

Ma amuza aia cu: "Am strans de trunchi sa vad poate mi- am dat drumul". Daca nu ai strigat ca in filmele alea cand isi dau drumul aia, tot nimic.
Ma amuza si ma ingrijoreaza ca tinerii din ziua de astazi nu mai au mintea la purtator. Baietii au mintea in chilotei si fetitele au mintea unde vor ele. happy
Baieteii vor sa devina barbati cand isi belesc pielea de pe gland sau cand li se rupe ata. Ar fi in stare sa o taie cu un cutter.
Fetitele vor sa devina femei facand sex cu cine se poate, lasandu-l pe putulica sa o bage putin, de preferat 1.2cm.
Asta e situatia voastra. Iresponsabili pana la Dumnezeu.
Tu ai 18 ani si teoretic esti matur. Esti un rahat! Maturitatea nu inseamna sa faci sex. Maturitatea inseamna sa vezi lucrurile in ansamblu si sa-ti infranezi pornirile.
Ai de asteptat si sa faca testul de sarcina. Vezi daca e cu ochi.
Nu este suficient sa ejaculezi si sa te crezi un mic star porno in pat, mai trebuie si putina minte.

| Bâldâbâc22 explică:

Nu am nevoie de morala, asa ca poti raspunde la intrebarea pusa de mine ori daca nu intelegi poti ignora acest thread.