| anonim_4396 a întrebat:

am o problema marestraight face sunt intr-o relatie cu o fata de 4 luni, eu sunt trec acum a8-a iar ea a 9-a stam in cartiere diferite si ne intalnim in oras sau la ea la bloc ea este acum la tara si vine peste o saptamana..eu m-am indragostit de o fata de la mine de la bloc tot cu 1 an mai mare, suntem prieteni destul de buni doar ca pe ea o atrag baietii mai mari cred.ce sa fac sa i atrag atentia in mod poziviv? mai am inca 2 prieteni la bloc si si la aia le place de eastraight face o sa ma despart de fata cu care sunt acum pentru-ca nu sunt genul de baiat care umbla cu 2, spuneti-mi ce ar trebui sa fac cu fata de care sunt indragostit daca am competitie serioasa nu ma pot gandii la altceva, am ajuns sa o visez noaptea cred ca tin prea mult la ea...imi vine sa o strang in brate si sa i zic ca e viata mea, dar tot timpul suntem multi afara si niciodata nu e momentul potrivit sa i spun ce simt. ceva pareri? pls funda+vot

Răspuns Câştigător
| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Parerea mea este ca nu merita sa strici relatia cu o fata de 4 luni pentru o fata la care POATE ai sanse minime [ ai spus ca poate ii plac baietii mai mari si inca 2 o plac ] deci din asta => ca nu esti singurul. Ramai la prietena ta actuala, asteapt-o sa se intoarca de la tara si incearca sa te atasezi mai mult de ea ca sa o poti uita pe cealalta. Succes, Vot / Funda? big grin

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dac alergi dupa 2 iepuri nu te alegi k niciunul
si stii ce de? pai:
1.e mai mare ca tine e clar k i trebuie un baiat mai mare ca ea
2. o mai plac si altii, putine sanse..esti deja in competitie
3. daca te desparti de actuala pentru acea faa si acea fata te va refuza actuala nu va mai vrea sa auda de tine si tot tie iti va parea rau chiar daca acum nu iti vine sa crezi
- e decizia ta pana la urma dar gandeste-te de 2 ori inainte de fapte

| ????????? a răspuns:

Bun. Deci ai zis că sunteţi prieteni buni. Dar, merită oare să strici o relaţie de 4 luni pentru una, la care nici nu ştii că ai şanse? Merită oare, să strici o prietenie? Gândeşte-te pe urmă nu o să mai aibă aceeaşi încredere în tine... Întreabă-ţi sinele tău interior... Sper că ai înţeles ce am vrut să spun.

| stefanfanu a răspuns:

Practic nu te-ai potrivi cu nici una. Fetele umbla cu baieti mai mari decat ele cel putin cu aceeasi varsta. Daca esti si mai mic decat ea, ma refer la inaltime nu ai sansa la nici una, chiar daca poate dau impresia ca te plac acum, dar nu vor sta cu tine mult timp.Asta-i realitatea, dar BAFTA

| tellmedontgiveup a răspuns:

Wow. Faci o mare prostie daca te desparti de actuala prietena, aveti 4 luni impreuna si doar pentru ca a inceput sa-ti placa de o alta fata... Nu mai simti nimic pentru actuala? Gandeste-te ca probabil nu ai nicio sansa la fata de la tine din bloc si ca daca te desparti de prietena ta poti ramane fara niciuna. Nu-ti spun sa fii cu amandoua dar gandeste-te bine, poate o sa-ti para rau dupa. Bafta! :*

| TheRedJumpsuiteApparatus a răspuns (pentru tellmedontgiveup):

Nu prea mai simt multe pentru actuala...incet incet ma dezatasez de ea..si de fata de care m-am indragostit am mai fost vara trecuta cu ea.dar acum au aparut astia 2...

| YouAreMyAngel a răspuns:

Hei.daca te desparti de prietena ta gandeste-te ce va fi pentru ea.4 luni de relatie e cv totusi..si de fata de care te-ai indragostit."nu lasa cioara din mana pentru vrabia dupa gard" stii proverbu asta? poate nici nu e genu tau tipa de care te-ai indragostit. poate ea nici nu te vede ca un iubit si doar ca un vecin sau un prieten bun. nu strica o relatie frumoasa pentru nimic. sper ca te-am ajutat bafta ai grija ce faci!happy

| hashen a răspuns:

Exista o vorba foarte buna. "Nu lasa vrabia din mana, pentru pasarea de pe gard". Mai exact, nu te desparti de fata respectiva doar pentru faptul ca ai vazut-o pe alta mai "interesanta".