| VULKAN a întrebat:

Am o problema, nu pot sa ii zic persoanei pe care o plac ca imi place de ea, nu am curajul.
Voi cum procedați?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă te simți pregătit pentru căsătorie, vrei să îți asumi răspunderea de a fi soț și tată are rost să-i spui, dacă nu e pierdere de vreme. Dacă nu, mai bine fă ce e nevoie ca să ai cu ce întreține o familie, orice fată are nevoie e protecție, stabilitate, devotament.

| RAY a răspuns:

Degeaba i spui daca nu te place, te place fata?

| neutrino a răspuns:

La inceput asa am fost si eu si a venit altul care avea curaj si eu am ramas cu buza umflata. Deci, tu alegi.

| vocea a răspuns:

Oricat de stresanta pare, dilema este de foarte multe ori una artificiala, nascuta din ceea ce eu numesc „manelizarea relatiilor".

Cine ti-a spus ca trebuie sa-i spui unei femei ca o placi? De ce ai impresia ca daca-i spui ca o placi depasesti cine stie ce obstacol special?

In realitatea, foarte rar se intampla ca momentul in care tu crezi ca trebuie sa-i spui unei femei ca o placi sa fie si momentul potrivit pentru asa ceva.

Apoi, gandeste-te ca multe dintre femei, chiar si cele mai putin atractive, aud marturisiri stangace ale dragostei reale sau inchipuite a barbatilor mai des decat majoritatea dintre noi ne uitam la meciuri de fotbal.
Sensibilitatea n-are a face cu dulcegariile, iar modul in care ea si-ar dori sa fii nu e responsabilitatea ta. In plus, ea are foarte rar habar ce-si doreste, de ce sa o mai incurci si tu?
In fine, daca totusi simti o nevoie nebuna de-a-i spune macar partial ca o placi, incearca sa limitezi evidenta mesajului prin formulari de genul „as putea sa plac mai mult decat tine doar o fata mai frumoasa si mai desteapta, ceea ce in bloc la mine se gaseste destul de greu… Mai ales dupa ce Diana s-a tuns. Va dura cel putin cateva luni pana-i va creste din nou parul, sigur vei ramane preferata mea pana atunci!
Eu sper doar sa fii suficient de destept si de norocos incat sa-ti exprimi aceste sentimente in fata cui merita acest gest.

| Acras a răspuns:

Eu ii zic pur si simplu. daca nu-i place asta este femei sunt cata frunza si iarba

| Jaquelineeremia a răspuns:

Incearca sa stai mai mult timp cu ea, sa o facii sa rada, aa o "tachinezi" (dar nu pana in punctul in care sa o enervezi). Fetele din comportamentul baietiilor isi dau seama daca le plac sau nu.

| JustBaby24 a răspuns:

Buna! Intra pe Facebook, intr-o conversatie cu ea si trimite-i pupici, inimioare, ursuleti, apoi, te plac, te iubesc. etc. happy

| Xdekeru a răspuns:

Fara supararare.Da-ti doua palme ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti

| iulianalii1992 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci frumos la ea si sa ii spui ce simti pentru ea sincer si fara ocolisuri.Pana nu se combina cu altul si dupa ai sa ramai cu regretul ca nu iai spus