| an0nim923108 a întrebat:

am o problema serioasa sunt impreuna cu o fata de 9 luni de cunoastem de 4 ani. Am impreuna cu ea acum 4 ani 3 luni de zile m-a lasat pentru altul am iubito foarte mult iar acum o iubesc si mai mult in fine si a regretat foarte mult ce a pierdut.2 ani din aia 4 adica in anul 2011 s-a despartit de acel baiat am inceput sa vorbesc cu ea si am inceput sa ne amintim de acele momente frumoase in acele luni care am fost impreuna si am inceput fim iar impreuna problema era distanta ca eu eram in Italia si ea in Romania apoi m-a lasat iar pentru ca avea nevoie de mine si nu puteam sa vin mai repede in Romania bun si ne-am despartit in iunie 2012 iar a 3-a oara a fost dumnezeu suntem impreuna din 21 martie 2013. Eu eram in Italia ea in Romania am vorbit pe mes skype mereu ne vedeam vorbeam cu orele 8-10 ore pe skype pana am venit in tara.A fost o vacanta de fara frumoasa am ras eram ca doi indragostiti pana a venit momentul sa plec in Italia speran ca gasesc de munca avand o promisiune daca ea imi spunea atunci nu pleca eu nu plecam am plans foarte mult de atunci sa mai racit a avut probleme la facultate cu taxa, avea nevoie de mine si eu nu eram pana la urma nu am rezolvat nimic si voiam sa vin in Romania sa-mi termin studiile si sa fiu langa ea dar mama imi spunea sa fac aici ca daca te iubeste te asteapta si 1000 de ani dar nu era asa relatia mergea prost eu eram gelos si m-am intors ea se racise putin din cauza plecarii mele am venit pe 29 octombrie in Romania a mers ce a mers pana a aparut o monotonie mie nu-mi place la camin la ea doar cand suntem singuri nu cu alte persoane care nu le cunosc.Am ranito foarte mult din cauza geloziei mele pentru ca in ani care au trecut am suferit enorm ca o iubeam si am devenit foarte gelos ceva de genu nu aveam incredere enorma dar ea acum ma iubeste si tine enorm de mult la mine iar din cauza prostiei mele ca sunt gelos am ranito intr-o noapte am dormit impreuna in camin patul era mic si eu ma duceam spre ea sa o iau in brate sa ma bag in sufletul ei si ea m-a dat la o parte pentru ca ii era cald si avea nevoie de putin spatiu ca ea se mai foieste si cand ma duc langa ea eu sunt foarte cald si se incalzeste dar atunci cand m-a dat la o parte ca ei ii era cald si avea nevoie de spatiu eu am luat-o ca pe o respingere am stat putin sa vad vine langa mine nu a venit si i-am spus multumesc ca ma respingi mai bine dormeam pe jos s-a simtit ranita iar relatia a inceput sa se duca e monotonie si s-a racit eu nu vreau ca relatia asta sa se sfarseasca o iubesc enorm de mult nu stiu ce se va intampla daca as pierdeo si am nevoie de niste sfaturi utile bune si cat mai repede mi-a spus ca incepe sa dispara sentimentele alea nu vreau raspunsuri gen :E pe terminate sau chestii de genu nu v reau sa o pierd va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| EuSuntAlex23 a răspuns:

Din tot ce-am citit mi-am dat seama ca ai aceeasi fire ca mine, eu sunt foarte gelos, iubesc foarte mult o fata, nici eu nu stiu ce voi face cand va fi cu altul. Oricum eu zic sa o impaci, cumpara-i ceva frumos, cereti iertare, spune-i cat de mult o iubesti, spune-i la cate ai renuntat pentru ea, dovedeste-i ca o iubesti si poate te va ierta...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gelos, trateaza-te frate ca ai sa te imbolnavesti

| Metin2Hidra a răspuns:

Doar prima parte am citit si mi-am dat seama ca nu e pentru tine nu te va lasa acum si mereu intotdeauna. Daca vr. prefate ca nu iti pasa fa rost de o alta fata si ea sa vada ca ai trecut peste si ai sa vezi ca ea se intoarce singura la tine sper ca te-am ajutat funda?

| an0nim923108 explică (pentru Metin2Hidra):

Asta nu ma ajuta cu nimic pentru ca eu nu ma pot gandi la alta fata decat ea

| EuSuntAlex23 a răspuns (pentru Metin2Hidra):

Este foarte gresit tot ce spui aici. O sa sufere si mai mult! happy