| Ionescu417 a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema. Vorbesc de 3 saptamani si ceva cu o fata ca prieteni.Mie imi place foarte mult de ea.Am iesit de 2 ori in oras si vorbim zilnic pe Facebook. Vreau sa o invit saptamana viitoare in oras si sa o intreb daca vrea sa fie cu mine.Nu sunt foarte sigur de ce simte ea pentru mine dar aseara a postat pe Facebook un status de genul:daca am fii impreuna poate ne-am iubii cu adevarat sau ceva de genul.Nu a tinut mult mesajul pe pagina ei... dupa jumatate de ora la sters.Destul sa il vad eu si sa intru in vorba cu ea si la sters dupa. Vreau sa ii cumpar un buchet frumos de flori si o ciocolata si sa o intreb daca vrea sa fim impreuna.Si zilele trecute tot posta mesaje orin care sa imi dau seama.Problema mea este ca ea nu imi prea scrie mie.Trebuie sa insist tot eu.Dupa ce intru eu pe ea vorbim toata ziua. Poate asa sunt fetele. Vreau ceva pareri:cum sa ii spun ca imi place de ea sau ce motiv sa gasesc sa o chem in oras 5 minute fara sa banuiasca ce am de gand.Multumesc frumos! Dau funda si vot!

2 răspunsuri:
| Luizaaa a răspuns:

In primul rand sunt fata, deci stiu ce vrea o fata de la un baiat

| Luizaaa a răspuns:

Invit-o intr-un loc obisnuit apoi du-o undeva mai special. Apoi spune-i tot ce simti. Noi fetele asteptam ca baietii sa faca primul pas. Dupa cum ai descris-o cred ca e o persoana mai sensibila. Iti dau si niste sfaturi de cum se comporta o fata in preajma baiatului pe care il place: Se balbaie, se inroseste (daca e timida), se uita mereu la tine, Te atinde din "greseala" stii la ce ma refer. Si nu in ultimul rand ii se dilateaza pupila ochiului. Acum nu stiu, fii cat mai romantic, du-i un buchet de flori, o cutie de ciocolata sau ce vrei tu.
Sper ca te-au ajutat sfaturile mele. Succes!