| AdyIndia a întrebat:

am o relatie, imi iubesc logodnica foarte mult, am o singura problema, nu am atractie sexuala fata de ea, de ce se intampla asta?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca habar n-ai ce este iubirea.Nu poti iubi pe cineva fara sa fie atractie sexuala intre voi.Pe baieti cum ii privesti? Poate esti gay.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intreabate pe tine in primul rand. Poate fi o problema in viitor atat pentru tine cat si pentru ea.

| mihai69 a răspuns:

De unde să știm noi? nici măcar nu ne spui dacă ai cât de cât libidou (adică dacă e vreun lucru sau ființă pe lumea asta care te excită). Dacă nu - atunci e OK, așa ești tu, mai „asexuat" - relația nu cred să reziste totuși mult timp.
De fapt, e probabil că relația oricum nu poate supraviețui. La un moment dat ea va avea nevoi pe care tu nu i le vei putea satisface, iar cu timpul asta duce la frustrări ș.a.m.d.

| Emilian65 a răspuns:

Aceasta lipsa de atractie sexuala se intampla din mai multe motive:
1. Esti atras de altcineva care-ti satisface poftele sexuale;
2. Folosesti prea mult mana dreapta pentru autosatisfacere(masturbare). Daca renunti la cele spuse de mine vei observa ca atractia sexuala fata de logodnica ta va reveni la normal.

| LoveSleep a răspuns:

E vina ei. Oricum, relația se cam duce pe apa sâmbetei.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu te atrage fizicrenunta. Mai devreme sau mai tarziu is va da si ea seama si veti sfarsi prin a va desparti.
Daca nu te atrag sexual nici alte fete, problema este cu tine, ar trebui sa incerci sa o rezolvi pe la doctori.

| Felys a răspuns:

Si fata de alte persoane esti atras sexual, sau in general nu prea te intereseaza acest aspect?

| AdyIndia explică (pentru Felys):

Depinde... De unele da, dar nu mereu.

| MskDesign a răspuns:

Cum adica nu ai atractie sexuala fata de logodnica ta? Pot spune ca este un paradox, adica ai logodnica dar nu si atractie sexuala fata de ea.Esti sigur ca o iubesti cu adevarat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu o iubesti cu adevarat!

Răspuns utilizator avertizat