| Jok12345 a întrebat:

am prietena, dar vreau sa mai *** ceva pe langa, sfaturi?

37 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sfaturi? Sa nu mai fi un animal prost in calduri fara ratiune ca ne faci specia de ras.

| MarianWLF a răspuns:

Desparte-te de ea atunci, nu iti bate joc. In caz contrar, iti doresc sa dai de o fata care sa o iubesti ca pe ochii din cap, si sa te insele brutal, la fel cum vrei sa faci si tu, atunci sa vedem cum pica cerul pe tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a obtine senzatii cu adevarat ''extreme'', ai putea sa tragi cate o fuga pana pe centura. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai prietena ce iti mai trebuie alta? Nu esti multumit de prestatia ei?

| Andreeush a răspuns:

O iubesti prietena ta?

| Sofer a răspuns:

Mai fa-ti o iubita cu cea veche iesi cu ea sambata si cu a noua oricand fara sa afle una de alta ca le pierzi pe amandoua.

| Ineys a răspuns:

Niste picioare in gard.
O ai pe Manuela, rupe-i gura.
Da o gaura in perete si dai cu niste spuma poliuretanica sa nu zgarie.

Imagination is all you need.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu știu de ce, dar mi se pare că nu te mai satisface partenera cum trebuie. Sau tu n-o satisfaci pe ea

| GirlOnline81 a răspuns:

Cred ca nu gresesc cand spun ca noi fetele, toate ne dorim alaturi un barbat adevarat. Cat de trist ca iubita ta s-a ales cu unul pe jumatate la brat!

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Mai fetito, scuteste-ma. Un barbat adevarat zici, huh?
Sunt ferm convins ca, oricare fata mi-ar da telefonul, i-as gasi cel putin 3 gentlemani, care i-au mai si scris in prealabil. Aa, dar stai, fara six-pack, BMW, aroganta, "smecherie", nu ne place.
Inainte de a mi se face mila de o femeie inselata, trebuie sa iau in calcul ca a fost decizia ei sa se daruiasca unui golanas care nu da doi bani pe ea.
Nu ma refer strict la tine, bineînțeles, ca nu am de unde sa stiu ce faci tu, dar 95% din fete sunt cum am zis eu.
Nu ma atinge nicio urma de misoginie, am aceeasi parere si despre barbati, 90% vor gospodine dar sa fie neaparat si fotomodel (in timpul liber).

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Cred ca în legea atracției fetele cuminți sunt atrase de băieți mai rai, iar băieții cuminți sunt atrași de fetele mai rele, e fix aceeași chestie. De multe ori am văzut o fata mai smechera ( nu neapărat în sensul bun smechera ci în sensul mai negativ ) cu un băiat mai liniștit și invers. Tu mereu spui ca nu ți pare rău pentru fetele care dau peste nenorociți consideri sa și o merita dar pentru băieții care dau peste nenorocite care ii înșeala sau alte faze de ce nu e valabila aceeași regula? Adică tot ei sunt devina, ca asta au ales. Eu oricum cred ca fetele naive și fără experienta au ghinion în dragoste alea versate și mai umblate știu ce sa aleagă ca au școala vieții. Dar tu pe ei ii compatimesti, pe ele nu când e vorba de probleme în relație. Cum spui tu ca exista gentlemani asa exista și fete cuminți pe care nu le observa nimeni, și cred ca știu și răspunsul dacă ma întrebi pe mine, oamenii f liniștiți sunt cam șterși mai ales la vârste fragede, asta e realitatea dacă ești anost nu prea contează ca ești liniștit, de fapt rețeta succesului este sa fii normal, ceva între cele doua extreme cam asta cauta toți oamenii, pana găsesc mai dau și peste oameni tâmpiți, nu mai trebuie sa dam vina pe cei ce au probleme cu alții, au ales un om care i au atras dar nu au ales sa fie bătuți sau înșelați, asta nu înțelegi tu.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Am specificat ca am aceeasi parere si despre barbatii in cauza, tocmai ca sa nu mai te obosesti sa spui ca fac diferente, dar totusi te-ai obosit. Nu exista nicio "lege" a atractiei, sau cel putin nu functioneaza asa. E foarte simplu: doamnele cu domnii si curbele cu ratatii.
Un om capabil de a-si bate/insela partenera, se cunoaste. Bai, sa vad si eu o data ca vine barbatul nervos de la biblioteca/teatru si o rupe in bataie, si nu mai zic nimic. Oare asta de ce nu se intampla? Dubios, nu?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Daca cauti un "sac de box" ca sa te descarci, ai gresit persoana.
Cand am spus "un barbat adevarat" nu am facut referire la "six packs, BMW" etc, ci la faptul ca un barbat adevarat ramane fidel, credincios persoanei iubite. Un barbat adevarat nu are timp sa caute alte femei, pentru ca el este prea ocupat ca sa caute mai multe moduri de a-si iubi/surprinde iubita. Si lista poate continua.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Ești naiv, sunt atâția care în societate sunt gentlemani doar de aparente, și acasă fac pe nebunii. Chiar și cei ce se duc la teatru. Sau tu crezi ca bărbații violenți sunt doar cei golani... Nu este deloc asa și mai cred ca sunt destui care aparent sunt golani dar sunt sufletiști în realitate. Și sa ști ca ești un pic ipocrit, toate răspunsurile tale sunt f acide când e vorba de fete, cu băieții ești mult mult mai indulgent, în general ai răspunsuri f dure când e vorba de fete, desi tu spui ca nu faci diferențe dar faci. Poate tu ai mai multe așteptări de la fete, consideri ca ele trebuie sa fie mai bune, nu știu ce sa zic. Și nu prea cred ca ai dreptate Tu nu ai văzut văzut destule curbe cel puțin după valorile tale, cu băieți ok? crede ma ca societatea nu funcționează după ideile tale, pentru mine funcționează totul în funcție de inteligenta emoțională, și în funcție de experienta și de cum gestionezi totul, nu trebuie sa faci alegeri perfecte, trebuie doar sa înveți din ele.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu ai inteles nimic. Ai spus ca toate femeile cauta "barbat adevarat". Eu ti-am spus ce cauta, de fapt, 90% dintre ele. Dupa toate se uita si barbati adevarati, dar nu ii vad de BMW-ul golanasului.
De acord cu ce descrii despre barbatul ala in viziunea ta, dar nu m-am referit nicio secunda la tine, cum de altfel am si mentionat.
Ala care e ocupat sa isi iubeasca/surprinda iubita, daca nu are six-pack/bmw, curbele il ocolesc. Intelegi acum? Aia era ideea. Apoi, curbele se plang ca le insala. Normal, din cocos nu faci gaina, nici din curba gospodina, cum se spune. Vor badboy fidel lor, ceea ce e imposibil, irefutabil. De altfel, am spus ca si multi barbati cauta acelasi lucru, o Loredana Chivu gospodina. Pentru asta, mai exista o vorba, n-o pot spune toata, dar poate o stii: "Nu poti fii si cu p... in fund si cu sufletu-n Rai."

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Daca e cu un baiat ok, mai greu sa fie curba. Poate doar daca e cu mai multi baieti ok in acelasi timp. Sau a fost cu toata armata de baieti ok, la viata ei.
Trebuie sa fii foarte naiv, incat sa nu faci diferenta intre gentlemani reali si de aparente. De fapt, le-am sugerat multor fete de pe aici unele teste foarte simple si eficiente, de a afla veridicitatea partenerilor. Daca s-ar gandi, doar putin, care sunt motivele pentru care acel individ sta cu ea, oricarei fete I-ar fi usor sa-l citeasca. Dar cuvintele frumoase, amestecate cu ilustrul abdomen sau incitantul raget al bolidului, fac toate fetitele sa saliveze, ca mai tarziu sa planga. Un fals sta pentru sex, statut sau bani. Daca ii areti ca nu-i poti oferi niciuna dintre acestea, isi va arata adevaratul scop.
Totul e mult mai simplu decat crede lumea. Desi poate parea surprinzator pentru unii, iubirea e foarte simpla. Daca e complicat, ma indoiesc ca e tocmai iubire.
Chiar mi-as dori sa experimentezi iubirea absoluta, sa vezi cum Universul iti asaza tot.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Emma30555):

El are răspunsuri acide și dure la adresa fetelor? Înseamnă că încă nu m-ai văzut pe mine de ce sunt capabil. Crede-mă, îți vei face cruce.

| Emma30555 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Te am văzut și pe tine la câteva întrebări dar macar tu recunoști, și probabil ai niște dezamăgiri, el este prea moralist, asta ma enervează, totul e idealistic, femeile bune pentru el sunt alea de se mărită cu primul și trăiesc fericiți ca în basme, bineînțeles ca ea e supusa bărbatului, nu are voie sa iasă în oraș nu are voie sa fumeze, doamne ferește sa bea alcool, cu alte cuvinte femeia ideala este asa semivie, cam fără personalitate. Tu ești probabil un pic misogin în sensul ca ai o părere proasta în general despre anumite fete, femei deși nu știu exact de ce, dar e greu sa schimbi părerea cuiva de genul, în plus tu pare ca răspunzi la unele întrebări doar la nervi el se da un tip profund și are convingeri mai de prin anii 1800, ( poate exagerez și eu)

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Nu stiu cum ai ajuns la acel procentaj, insa mi-e greu sa cred ca doar 10% dintre femei vor sa se transforme intr-o Barbie doar ca sa aiba barbatii cu ce sa se joace.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Nu trebuie sa fii asa naiv sa faci tot felul de alegeri greșite, gândește te ca dragostea te orbește. Vrei sa ți mai zic ceva? Adevărul e ca fetele nu se uita după mașini și bani cum credeți voi. Asta e în capul unor tipi cam blegi ca să nu zic altfel care nu știu sa relaționeze nu știu sa se apropie de fete. Crede ma ca știu pusti care nu au bani, nu au mașini și au niște fete lângă ei de toată frumusețea, si nu sunt nici golani, sunt doar băieți normali din toate punctele de vedere. În legătură cu cele care se uita după bani, au existat genul dintotdeauna, ba și pe vremuri demult apuse când se cerea fata de la părinți se avea în vedere și situația materiala, atât la fete cât și la băieți, din punctul meu de vedere, cred ca oricine visează și la cineva cu o situație financiara bună, dar nu asta e criteriul decisiv în realitate, în viata reala amândoi se angajaza, își cauta joburi bune etc. Exista și baricada aceea de care ziceti voi dar se exagerează

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Chiar sunt curios cum ai zice altfel, la blegi. Foarte serios, chiar vreau sa stiu.
Permite-mi sa spun ca toate fetele sunt de toata frumusetea, la fel toti baietii.
Cat despre relationare, ar fi pacat sa crezi (inca) in aberatii precum "baiatul TREBUIE sa faca primul pas, daca nu pe toti". Apropierea trebuie sa fie reciproca. Bine, eu acum ma abtin sa zic de predestinare si absolut, ca sa vorbesc pe limba ta.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Ne intelegem cam greu. Alea 90% vor fi o Barbie pentru barbati, simple obiecte. Celelalte 10%, femeile demne, desi nu cred ca sunt asa multe, vor cunoaste implinirea, vor fi apreciate ca tot, trup si suflet, vor fi divinizate, nu folosite.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

La blegi as putea folosi termenul de pampalu, lipsa mare de încredere, lipsa de educație sociala sa i zic asa. Predestinarea cum zici tu pe limba ta nu este pentru absult toți valabila. Pana găsești pe cineva care sa crezi ca ti e predestinat, mai îți trăiești totuși viata, căci nimănui nu i place singurătatea. Și cum ziceam nu toți au suflete pereche asta nu înseamnă că trebuie să rămână singuri. Chiar dacă nu face primul pas, trebuie sa fie cât de cât sociabil și sa aibă un comportament acceptat de majoritatea. Acum vad ca ești de acord sa facă fata primul pas, credeam ca asta ți se va părea un semn ca e cam curbă cum spui tu. Eu sunt de acord cu femeia emancipata și libera credeam ca tu nu ești de acord. Primul pas fie ca ti place sau nu cam băieții trebuie sa îl facă, doar fetele tupeiste și experimentate fac primul pas adică sa se dea ele la ei, asta înseamnă, un fel de a face tipa curte tipului. Pai și cum rămâne cu toate prejudecățile tale? Pai crezi ca o tipa asa curajoasa mai are concepții de genul pe care le visezi tu? Dacă ea e asa demna, asa prețioasă, și cuminte, după valorile tale, va aștepta să facă el primul pas. Și ajungem la ce spuneam eu. O fata cuminte va ajunge cu un băiat mai tupeist mai golanas și un băiat timid va ajunge cu o fata mai rebela mai nonconformista.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Uite, daca tot vorbim pe limba mea, trebuie sa iti spun ca toata lumea are un suflet pereche, insa unii refuza sa-l caute. De avut, il au toti.
Despre "comportament acceptat de majoritatea", ce pot sa spun? Nu e evident ca ai spus ceva prostesc? Adica, daca e diferit, se opune sistemului si societatii, nu-ti poate fi iubit? Conteaza lumea in defavoarea iubirii?
Cat despre primul pas, trebuie sa te luminez. Primul pas, facut de o fata, nu inseamna nimic nepotrivit, vulgar sau porcos. Inseamna ca, daca-l place, sa-i spuna, pur si simplu. Se subînțeleg aici unele conditii: asta e in cazul in care relatia e un bazata pe ceva real. Sa faca primul pas nu inseamna sa "se dea" la el, ci sa-i spuna efectiv, matur. Curba esti cand faci curte, cu metode puerile si josnice, pe care nu le mai enumar. Dar la fel e si in cazul baietilor. Apropierea e reciproca, evidenta DOAR pentru cei doi (nu-ti pot explica cum, tine de absolut), iar cine are inspiratia de moment, da cartile pe fata. Din nou, totul intr-un mod cat se poate de demn.
Si, asta ai inteles tu, ca vreau ca femeia sa taca si sa zambeasca? E exact pe dos, ambitia, curajul, gandurile mărețe, sunt calitati esentiale, din punctul meu de vedere, la o femeie. Dar asta nu are nicio treaba cu numărul sau natura partenerilor pe care ii are.
O femeie demna se dedica in totalitate unui singur barbat, pe care nu-l alege in functie de avere sau aspect. Asta da.
Stii ce e paradoxal in gandirea ta, desi tu nu-ti dai seama? Incurajezi emanciparea si inrobirea femeii, in acelasi timp. Adica sa fie independenta, dar sa fie obiectul satisfacerii cuiva, apreciata doar pentru corp, desi iti place inteligenta la o femeie. Foarte, foarte ciudat.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

O femeie emancipata nu considera ca este folosita din punctul asta de vedere, pentru ca nu este. Nu are cum sa fie obiectul satisfacerii cuiva mai mult decât este acel bărbat pentru ea. Asta e doar o teama pe care societatea patriarhală ne o impune, de parca valoarea unei femei, inteligenta, creativitatea, puterea ei de a i ajuta pe alții, sensibilitatea, toate astea stau în virginitate sau numărul mic spre 0 (maxim 1 ) dacă la asta te referi prin dedicarea în totalitate. Un bărbat iubește o femeie pentru ceea ce este ea, nu condiționat. Nu pot fii de acord cu tot ce ai scris. Dacă ai o relație de dragoste, chiar dacă acea relație nu rezista în timp, nu e ca și cum ai pierdut ceva, dimpotrivă poate devii mai bun decât ești. Poți iubi pe cineva fără sa te potrivești cu aceea persoana. Nu cred ca toți avem o pereche, si cred ca oricine poate deveni pereche dacă vrei neapărat ca dovada ca mulți oameni se căsătoresc doar pentru ca se înțeleg sau au scopuri comune sau ca să nu fie singuri ceea ce nu e de condamnat. Dragostea adevărată de care vorbești tu e doar în cărți. Nu zic ca nu exista dragoste doar ca nu cred ca e chiar asa. În legătură cu frumusețea, am mai discutat asta, frumusețea e în ochiul privitorului, atracția nu e un sentiment negativ nu e ceva rușinos, și în funcție de chimia dintre oameni ți se poate părea atractiv un om care rațional vorbind sa nu fie. Când am zis sa fii ca majoritatea nu m-am referit la vreun spirit luptător sau la vreun artist neînțeles, aceștia de regula sunt cei mai iubiți, m-am referit la chestii mult mai mărunte. Eu nu i as spune unui tip ca îl plac, poate i as da de înțeles prin comportament dar pe urma el trebuie sa ia atitudine, în felul asta se simte o femeie cu adevărat ca este plăcută, apreciata.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Emma30555):

Eu măcar tot ce spun e din propria-mi experiență și din ce am pățit. Mi-am dat seama că n-am nicio șansă și m-am retras. Simplu.

| Emma30555 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cum sa nu ai sanse? Daca te referi la fete, trebuie sa fii mai curajos....de ce sa nu ai sanse?

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu vreau să-mi expun motivele aici. Mă simt mai bine singur.

| Rux04 a răspuns:

Dacă nu mai merge ceva in relatie discută cu ea si vezi ce se poate face. Dacă nu rezolvați problemele mai bine vă despărțiți decât s-o înșeli. Asta dovedește că nu ai caracter.

| Lule a răspuns:

Prietene, tu chiar ai o problema. Nu e prima oara cand intrebi asta si tot vad ca insisti pe subiectul asta. Eu zic sa incetezi odata cu mizeriile astea si sa incepi sa faci lucruri serioase, ce vrei sa faci tu, pot multi sa faca...nu esti cu nimic mai special, diferenta e ca unii masculi au si materie cenusie, ceea ce nu prea cred ca tu detii.

| EmmaSimona1323 a răspuns:

Si din cauza specimenelor ca tine, baietii cu intentii bune si sentimente curate sunt luati de prosti. Pentru ca se trezest un " macho " sa ii sfarame inima unei fete si pe urma platesc restul baietilor. Frumoasa educatie!

| Plato a răspuns (pentru EmmaSimona1323):

Vrei sa zici ca ea-l crede baiat bun?
Eu am o senzatie ca stie ce fel-forma e, dar cu "fuckboys" e mai "interesanta" viata.

| EmmaSimona1323 a răspuns (pentru Plato):

Ii place sa fie proasta, crede ca e mai intetesanta daca e.cu un " baiat rau ". O fata intreaga la cap care are demnitate si putin orgoliu nu ar accepta asa ceva

| Plato a răspuns (pentru EmmaSimona1323):

Adevarat

| Anonymous2213 a răspuns:

Publi24 e raspunsul.

| Curva1998 a răspuns:

Ma gasesti pe centura

| Ana02BM a răspuns:

De ce mai stai cu ea? Ți-ar plăcea să îți facă ea pe la spate așa ceva?