| lorena98 a întrebat:

Am pus mai devreme o intrebare dar am omis niste detalii importante. Deci un tip din clasa a 8-a ( eu giind a 7-a) se uita la mine adica eu l-am surprins uitandu-se la mine dar nu ca si cum ar fi indragostit de mine. De exemplu eu treceam pe hol si el se uita lung dupa mine si daca il priveam in. Ochi continua dar faza e ca i-am zambit sa vad dc e ceva dar de fiecaredata cand am facut-o nu a fost reciproc. Nu simt nimic pentru el. Dar pot sa zic, ca-l simpatizez intr-un fel adica e dragut si nu ar strica daca am fii macar prieteni. L-as intreba sa vad daca ma place sau nu dar si colegei mele de banca ii place de el si nu vreau sa ne certam pentru un tip. Cred ca se mai uita asa si la alte fete...dar care e motivul pentru care face asta sa de intens si in acelasi timp serios. Oare chiar ma place sau?

4 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Un baiat se uita la tine si tu crezi ca te iubeste.
nice work

| lorena98 explică (pentru ReiVaN):

Realizezi cat de stupid e ce ai zis? laughing ma intreb de ce se uita asa deoarece mi se pare dubios si foarte ciusat ca cineva sa te priveasca mereu insistent dar fara vreun motiv clar. Daca nu stii sa dai raspunsul atunci nu te mai obosi ok?

| ReiVaN a răspuns (pentru lorena98):

Nu e stupid.
ce intrebi tu e stupid.
poate ca ai un corp misto si se ita dupa tine, asta nu inseamna ca se simte atras si altfel de tine.
de altfel, niciun baiat pana la o varsta nu e suficient de matur sa constientizeze ca iubeste pe cineva.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Sincer, în clasa a 7-a nu ar trebui să te intereseze așa ceva. Poate te place și e timid, poate e curios și atât! De ce ți-ar păsa? Vrei o relație de pe acum? Vrei întâlniri cu băieții și plimbări mână-n mână? Ar trebui să aștepți măcar până ce intri la liceu! Și să-l ignori pe ăla, că și dacă te place, sigur nu are intenții serioase cu tine. Nici un băiat de clasa a 8-a nu e pregătit pentru o relație serioasă fără a răni fata cu care este!