| xtrsm a întrebat:

Salut TPU, am putina nevoie de ajutor din partea voastra. Imi place foarte mult de o colega de munca si as vrea sa incep o conversatie cu ea. Problema este ca din fire sunt o personalitate timita care in fata unor situatii de genul ma coplesesc emotiile si raman de-a dreptul mut. Ce intrebari i-as putea adresa, astfel incat sa poat porni o discutie ampla fara sa ma astept la raspunsuri scurte de genul da, nu, poate? N-as vrea nici sa-i pun intrebari basic de parca ar fi la un interogatoriu. As vrea sa fie ceva care sa nu evidentieze atat de mult intentiile mele, o conversatie ca intre doui oameni simpli (pentru inceput). Vreau sa o iau putin cate putin si sa o dezvolt pe parcus afisandu-mi intentiile indirect astfel incat sa n-o fac sa se simta prost.
A doua intrebare ar fi ce as putea face ca sa devin o persoana sociabila?

Răspuns Câştigător
| anonimuIl a răspuns:

Ai 19 ani, lucrezi și ai o colegă care lucrează și ea.

Sunteți tineri fără facultate dacă lucrați de la 19 ani și trebuie să aveți niște pauze de țigară când omul mai iese 10 minute cu cafeaua și țigara sau se duce în spatele magazinului dacă e magazin unde lucrează ei.

Este foarte SIMPLU pentru tine - când o vezi pe ea că merge la țigară MERGI și tu și vorbești pentru ÎNCEPUT de locul unde lucrați.

DUPĂ ce ai trecut de ȘOCUL de care spui că rămâi - MUT - de la emoții, și eu am avut asta la vârsta ta, NU mai ai nici o problemă să discuți cu ea tot ce vrei și încet afli și dacă e singură.

Dacă e singură când ieșiți de la muncă o conduci acasă și - ASTA A FOST TOT - pentru tine ca să fiți ca și împreună.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai tu dar colega?

| xtrsm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu 19, colega nu stiu ca n-am bagat-o in seama inca.

| anonimuIl a răspuns (pentru xtrsm):

Ai 19 ani, lucrezi și ai o colegă care lucrează și ea.

Sunteți tineri fără facultate dacă lucrați de la 19 ani și trebuie să aveți niște pauze de țigară când omul mai iese 10 minute cu cafeaua și țigara sau se duce în spatele magazinului dacă e magazin unde lucrează ei.

Este foarte SIMPLU pentru tine - când o vezi pe ea că merge la țigară MERGI și tu și vorbești pentru ÎNCEPUT de locul unde lucrați.

DUPĂ ce ai trecut de ȘOCUL de care spui că rămâi - MUT - de la emoții, și eu am avut asta la vârsta ta, NU mai ai nici o problemă să discuți cu ea tot ce vrei și încet afli și dacă e singură.

Dacă e singură când ieșiți de la muncă o conduci acasă și - ASTA A FOST TOT - pentru tine ca să fiți ca și împreună.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

2. Să socializezi.

| ywar a răspuns:

Si eu am socializat cu fosta sotie. dar e fosta. A ramas un respect pe care i-l port. A fost si ramane o femeie foarte eleganta si foarte frumoasa.