| JustMeCata a întrebat:

Am sa va spun tot ce mi s-a intamplat cu o fata si daca m-ati putea ajuta sa imi dati cateva sfaturi.

Acum o luna am plecat in excursie cu scoala, acolo aveam sa ma indragostesc de o fata de la scoala de la mine dar nu in aceias clasa, de cand am vazut-o prima zi cand am plecat mi-a placut de ea, am inceput sa ma uit la ea foarte des si intr-o zi s-a uitat la mine si a zambit atunci eram foarte fericit dar eu sunt foarte timid si nu am putut sa ii spun ca imi place de ea, un prieten de al meu care ii in clasa cu ea am mers la ea si i-a zis:"Un prieten de al meu te place." nu i-a zis numele caci nu a mai apucat, i la zis ea, stia doar dupa cum ma uitam la ea ca o plac. Acolo in excursie nu sa mai intamplat nimic.

Am venit inapoi la scoala si i-am cerut la un prieten numarul ei, apoi i-am trimis mesaje cu "Ceao, cf?" dar in zadar ea nu imi raspundea, pana la urma am zis ca ii trimit un mesaj ca o pe coridor in pauza (era dupa masa) apoi ea imi raspunde si imi spune ca a terminat orele si ca a plecat acasa, am crezut ca chiar ii pasa de mine si ca nu vrea sa ma faca sa astept acolo, i-am trimis un alt mesaj, i-am zis ca maine dupa ce terminam orele, ea nu a zis nimic. A doua zi dupa ce am terminat orele am vazut-o in fata scoli dar erau foarte multi, foarte multe prietene de a ei, nu am avut curaju sa ma duc sa vorbesc cu ea nu stiu parca imi era frica, imi batea inima foarte tare si nu numai atunci tot timpu cand o vedeam. Iam trimis un mesaj si i-am zis ca maine o astept in fata scoli inainte cu 15-20 de min sa inceapa orele si ca imi pare rau ca nu am vorbit cu ea pentru ca erau foarte multi in fata scoli. Ea nu a venit, am vazut-o pe geam cand a intrat in scoala a venit doar cu 3 minute inainte sa sa sune eu intrasem deja. Asta a fost ultima zi si cand am iesit am vazut-o dar m-am descurajat foarte tare pentru ca nu venise dimineata si din nou nu am avut curaj sa vorbesc cu ea desi stiam ca atunci este ultima mea sansa. Am venit acasa si am sunat-o dar nu a raspuns, i-am trimis un mesaj in care i-am scris: Ce faci? De ce nu vrei sa imi raspunzi? (nu a raspuns). Acum as vrea sa o vad si sa vorbesc cu ea dar este aproape imposibil pentru ca scoala s-a terminat si nu o mai vad, am doar numarul ei de telefon dar nu raspunde. Ce as putea face? Ar fi bine sa ii mai trimit un SMS si sa o intreb daca ne putem intilni?
Stiu ca o sa imi spuneti uit-o dar imi este foarte greu, ii genu de fata care imi place, m-am indragostit foarte tare de ea. Am visat ca eu si ea vom si impreuna ma gandeam tot timpul la asta si inca ma mai gandesc si apoi cand vad care sunt sansele. Funda la cel mai bun raspuns. Va multumesc ca ma ajutati.

5 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Tu iti dai seama ca poate "prietenul" tau ti-a dat un numar gresit? laughing

| JustMeCata explică (pentru LalLyBoOmD):

Poi si ea de ce a raspuns si a zis ca a terminat orele si a plecat acasa? (daca ai citit tot°)

| Amidepsi a răspuns:

Da,evident esti indragostit.Dar fata nu prea pare sa iti raspunda...deloc.Poate ca si ea este o fire timida cand vine vorba de draagoste.Iar tu ai vorbit cu ea numai prin mesaje, e dificil sa stabilesti o conexiune cu o alta persoana in felul asta.
Nu te stresa, nu inseamna neaparat ca nu te place ci doar ca esti un necunoscut.Priveste lucrurile prin ochii ei, un tip cu care poate nu ai mai vorbit in persoana pana acum incepe sa iti trimita mesaje si iti cere sa va intaniti.Tu te-ai duce?
Ea nu realizeaza cat de mult o iubesti.Ia-o usor. Daca vrei sa vorbesti cu ea incearca sa gasesti un subiect comun de discutie.Ce ii place ei? Cum isi pentrece timpul liber.
Poate e mai bine sa ii devi amic inainte sa treci la pasul urmator.
Bafta!

| Nooooooonameee a răspuns:

Iti zic din propria mea experienta, gandeste.te la ea, dar nu o mai baga in seama. Asa sunt si eu cu un baiat, si nu l.am mai bagat in seama si colegii mi.au spus ca se uita la mine. Deci, nu o mai baga in seama si nu mai umbla dupa ea.

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Si eu tot la fel ca tine eram da numai ca nu trimiteam sms ca nu a vea tel si intr-o saptamana am azuto cu unul din cei mai idiot, mai imbecil copil din lume care rade un truna ia numai 5 in jos si ea numai 10 si nu mi-am dat seama cum dar am lasat-o in urma si acum sunt cu alta fata si daca nu o lasam in urma pe ea poate nici nu ma intalneam cu fata asta care sunt acum.Deci las-o inapace.